Zorc: „Klíčoví hráči zůstanou“

Doba čtení: 4 minuty

Sportovní ředitel Borussie Dortmund v rozhovoru pro SportBild prozradil,že v brzké době překonají nejdražší přestup v historii klubu.

Měli jste devět bodů náskok, ty jsou pryč. Je to díky kvalitě Bayernu nebo jste udělali příliš moc chyb?

Bayern vyhrál 12 z posledních 13 ligových zápasů. To je brutální síla. Máme teď 57 bodů, když to přepočítáme na 34 kol, tak bychom dosáhli skvělého výsledku. Kdyby mi to někdo řekl před sezónou, tak bych okamžitě souhlasil. Pro nás bylo důležité vítězství a výkon se Stuttgartem po předchozím neúplně dobrých výkonech důležité. Věřím, že tuto fázi máme za sebou.

Proč se Vám teď nedařilo?

Jednak jsem měli velké problémy se zraněními. V přípravě chyběla skoro kompletní střední obrana, pak vypadli ještě kapitán Marco Reus, Manuel Akanji a Lukasz Piszcek. Celkově jsme pak nedokázali kompenzovat ztrátu tolika klíčových hráčů. Tady jsme narazili na naše hranice. Ale také tu byly zápasy jako třeba v Norimberku nebo Augsburgu, kde jsme podali špatný výkon. V nich chyběla dvě tři procenta v soustředění a koncentraci.

Jak se to v boji o titul může stát?

Dobrá otázka. Máme velmi mladý tým, na podzim se nám podařilo skoro všechno. Někdo si možná mohl podvědomě myslet, že v těchto zápasech může hrát na půl plynu. Ale to nejde, všichni musí hrát na sto procent a to se teď už stalo.

Nechybí BVB mistrovská mentalita?

Zkusíme do toho dát všechno a budeme do posledního kola bojovat o titul. Cokoliv jiného by v naší situaci po 25. kole nebylo sportovně ambiciózní. Ale titul není pro nás něco, co musíme uhrát, speciálně po těžké minulé sezóně by to bylo obrovská senzace.

Článek:  Rummenigge: Na sezóně bez diváků ztrácíme 100 milionů

Co jste si myslel, když se Akanji postaral o pozornost den před odvetou proti Tottenhamu, po tom všem, co se stalo před prvním zápasem?

Nebyl to pro mě žádný problém. Jako hráč jsme často chodil v pátek ke kadeřníkovi, když jsme v sobotu měli hrát doma. Někdy se ke kadeřníkovi zajít musí, jinak bys nic neviděl! A v pondělí to nejde . to mívají zavřeno. V Manuelově případu se to stalo ráno, předtím než se tým sešel k přípravě na zápas. Co nechceme, je to, aby se takové věci děly během horké fáze přípravy, když je tým spolu na hotelu. To jsme hráčům jasně zdůraznili. Návštěva kadeřníka na hotelu už v budoucnu nebude.

Byly nějaké důsledky pro hráče z londýnské akce?

Ne, nebylo to nutné.

Roman Bürki ale vystoupil s kritikou vůči svým spoluhráčům!

Romanovy výroky byly nejen dobré, ale nutné! Je důležité, když vůdčí typy pojmenují chyby a dokážou to uřídit. V těchto případech byl jeho pohled stejný jako můj. (Bürki kritizoval ofenzívní hráče, že s nedokáží prosadit jeden na jednoho a obranu, že dělá hodně chyb)

Jakou roli zaujímá Mario Götze, který se dostává stále víc do hry?

V této sezóně jde hodně dobrým směrem. Nesmíme ale zapomenout, že Marion byl kvůli své nemoci dlouho handicapován. Dali jsme mu čas na to, aby se mohl vrátit. A tvrdou prací se dostal do dnešní formy.

Článek:  Didi Hamann o výkonech německých týmů v Lize mistrů

Jeho smlouva končí v roce 2020. Počítáte s ním i po jejím skončení?

Ano. Nemám nic, co by mluvilo proti tomu. Najdeme společně správný okamžik, kdy si o tom promluvíme.

Co si myslíte, když slyšíte, že Bayern chce v létě investovat do nových hráčů 200 milionů eur a když získá v BMW dalšího partnera, který mu dodá přes sto milionů?

Sice jsme s Bayernem ve stejné soutěži, ale máme k dispozici úplně jiné finanční prostředky.  Finančně hraje Bayern úplně jinou ligu než my. A na tom se ani v nejbližších deseti letech nic výrazného nezmění. V Bundeslize to není jako ve Španělsku, kdy Real a Barcelona jsou finančně podobně silné kluby. Nebo Anglie, kde jsou tři nebo čtyři kluby s podobnými finančními možnostmi. Máme míň koní, tedy menší obrat a kapitál než Bayern. pokud chceme triumfovat, musíme zajet perfektní závod. V této sezóně jsme i přes poslední týdny blízko našich maximálních možností.

Rekordní nákup Dortmundu je pořád André Schürrle za 30 milionů eur. Změní se to už teď v létě?

Vycházím z toho, že v nejbližších přestupových obdobích koupíme nějakého hráče za větší částku. Nejdůležitější je, že to musí dávat ekonomicky smysl. To znamená, že při naších výdajích se musíme orientovat podle našich příjmů. Ohledně léta jsme si jistý, že hráče, které budeme chtít udržet, tak udržíme.

Článek:  Reyna prodloužil smlouvu v BVB

Jak zareagujete, kdyby Bayern měl zájem o některého Vašeho hráče – třeba Jadona Sancha?

Jadonovi bych rozhodně nedával na čelo nějakou cenovku. Jeho přestup by dnes byl problém i pro největší kluby světa.

Takže Sancho zůstane?

Určitě bude hrát příští sezónu v Dortmundu. My s ním rozhodně počítáme. I když je mně jasné, že zájem speciálně anglických klubů bude pořád silnější. Určitě nebude hrát až do konce své kariéry v Dortmundu.

Jaké slovo má u přestupů trenér Lucien Favre?

Mluvíme spolu skoro každý den. Samozřejmě se účastní našich plánů ohledně přestupů. Ostatně Lucien musí na konci s hráči pracovat.

Bylo Vaše rozhodnutí jej angažovat šťastné?

Ano. Protože jeho filozofie se kryje s filozofií našeho klubu. A on také dobře zapadl do našeho klubu, rád pracuje s mladými hráči, Imponuje mně, jak každodenně jedná s hráči,  jak je pomocí malých detailů dokáže zlepšovat.

Netloukl teď trenér na poplach během té poslední neúspěšné fáze?

Ne. Lucie zůstal úplně klidný.

Prodloužíte mu během reprezentační přestávky smlouvu, kterou má do roku 2020?

To nechte na nás. Ale jasně chci říct, že toužíme po kontinuitě na důležitých pozicích. A trenér patří vždy mezi nejdůležitější osoby vůbec.

 

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: