Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /var/www/clients/client37/web88/web/wp-includes/functions.php on line 5663
Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3. – Fotbalová Bundesliga

Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3.

Doba čtení: 3 minuty

Časopis SportBild ve svém posledním čísle přinesl odhady toho, kolik který bundesligový tým je schopný utratit za nové hráče a kolik bude dávat na platy hráčů (nejsou v tom započítány platy dalších zaměstnanců klubu). Podíváme se rovněž na to, kdo z kterého klubu zatím odešel a kdo naopak přišel.

V prvním dílu jsme se podívali na nováčky a týmy z dolní části tabulky. V tom druhém jsme prošli týmy ze středu tabulky, nyní se podíváme na ty nejlepší týmy z loňska.

TSG Hoffenheim

Dietmar Hopp hlavně chce, aby klub hospodařil se ziskem, což se klubu v posledních letech daří. A stejné podmínky má i pro letošek.

Odchody:

Leonardo Bittencourt (Brémy, ofenzívní záložník) – hostování změněno v přestup za 7 milionů, Alexander Stolz (brankář) – konec kariéry, Sebastian Rudy (Schalke, střední záložník) – konec hostování, Michael Esser (brankář) – konec smlouvy, Justin Hoogma (střední obránce, Utrecht) – hostování (hostoval v Utrechtu už v této sezóně)

Příchody:

Návraty z hostování

Gregor Kobel (Stuttgart, brankář), Kevin Vogt (Brémy, střední obránce), Felipe Pires (křídlo, Rijeka), Kasim Adams (Düsseldorf, střední obránce), Joshua Brenet (krajní obránce, Arnheim), David Otto (útočník, Heidenheim)

Platový rozpočet

2019/20: 60 milionů

2020/21: 65 milionů

Přestupový rozpočet

10 milionů

Bayer Leverkusen

Leverkusen zůstává finančně zhruba na stejné úrovni jako byl loni. Aktivita na trhu bude asi záviset od případného prodeje Havertze.

Odchody

Příchody

Lennart Grill (Kaiserslautern, brankář) – 2 miliony

Návraty z hostování

Tin Jedvaj (střední obránce, Augsburg), Panagiotis Retsos (střední obránce, Sheffield United), Joel Pohjanpalo (útočník, HSV)

Platový rozpočet

2019/20: 100 milionů

2020/21: 100 milionů

Přestupový rozpočet:

10 milionů.

Borussia Mönchengladbach

gladbach tradičně hospodaří seriózně a ani letos si nemůže nijak vyskakovat, přestože postoupil od Ligy mistrů.

Odchody

Tobias Strobl (střední záložník, Augsburg) – zadarmo, Raffael (ofenzívní záložník) – konec smlouvy, Fabian Johnson (křídlo) – konec smlouvy

Příchody

Návraty z hostování

Michael Lang (krajní obránce, Brémy), Jordan Beyer (krajní obránce, HSV), Julio Vullalba (Altach, útočník), Andreas Poulsen (krajní obránce, Austria Vídeň)

Platový rozpočet

2019/20: 78 milionů

2020/21: 78 milionů

Přestupový rozpočet

Do 10 milionů

Rasenballsport Lipsko

Lipsko korona krizí prošlo relativně v pohodě. Díky prodeji Wernera a opětovné účasti v Lize mistrů by příjmy klubu měly být zajištěny. Klub by chtěl získat natrvalo Schicka a Angelina.

Odchody

Timo Werner (útočník, Chelsea) – 53 milionů, Ethan Ampadu (střední obránce, Chelsea) – konec hostování, Angelino (krajní obránce, Manchester City) – konec hostování, Patrik Schick (útočník, AS Roma) – konec hostování. Frederik Jäkel (střední obránce, Oostende) – hostování

Příchody

Hee-Chan Hwang (útočník, Salzburg) – 9 milionů, Benjamin Henrichs (krajní obránce, AS Monaco) – hostování s opcí 15 milionů, Josep Martinez (brankář, Las Palmas) – 2 miliony, angažován v zimě a od té doby v Las Palmas hostoval

Návraty z hostování

Jean-Kevin Augustin (útočník, Leeds) – měl by zůstat v Leedsu, který jej ale nechce, přestože se v zimě zavázal, že jej v létě odkoupí v případě postupu do Premier League.

Platový rozpočet

2019/20: 100 milionů

2020/21: 100 milionů

Přestupový rozpočet:

30 milionů – u nich ž byla část utracena za Hwanga a hostování Henrichse. K navýšení by došlo v případě dalších prodejů.

Borussia Dortmund

Dortmund už vyčíslil pokles příjmů z korony na 45 milionů eur. Největší položkou jsou samozřejmě chybějící příjmy z zápasů (jelikož má BVB největší stadion v Německu, tak má ze zápasů i největší příjmy – 3,5 milionu za zápas). Klub proto chce ušetřit na platech hráčů. Na jedné straně skončil Götze (10 milionů ročně), ale vrací se Schürrle (plat 7 milionů ročně).

Odchody

Mario Götze (ofenzívní záložník) – konec smlouvy, Achraf Hakimi (krajní obránce, Real Madrid) – konec hostování, Real jej následně prodal za 45 milionů do Interu Milán, Ömer Toprak (střední obránce, Brémy) – hostování změněno v přestup za 3,5 milionu, Eric Oelschlägel (brankář) – konec smlouvy, Jeremy Toljan (krajní obránce, Sassuolo) – hostování prodlouženo o další rok za 2,5 milionu, za rok jej musí Sassuolo povinně odkoupit za 5 milionů.

Příchody

Emre Can (střední záložník, Juventus) – hostování změněno v přestup za 25 milionů, Thomas Meunier (krajní obránce, PSG) – zadarmo,

Návraty z hostování

Dzenis Burnič (střední záložník, Drážďany), André Schürrle (křídlo, Spartak Moskva), Marius Wolf (krajní obránce, Hertha), Felix Passlack (krajní obránce, Sittard/Nizozemsko), Sergio Gomez (střední záložník, Huesca)

Platový rozpočet

2019/20: 150 milionů

2020/21: 140 milionů

Přestupový rozpočet

Po očekávaném nákupu Bellinghama (zhruba 25 milionů) se další výdaje dají očekávat jen v případě dalších prodejů.

Bayern Mnichov

Klub se s epidemií vyrovnal relativně dobře, ale také musel letos výrazně snížit nákupní apetit.

Odchody

Ivan Perišič (křídlo, Inter Milán) – konec hostování, Philippe Coutinho (ofenzívní záložník, Barcelona) – konec hostování, Alvaro Odriozola (krajní obránce, Real Madrid) – konec hostování. Všechna hostování jsou pordloužena až do konce srpna, takže hráči budou k dispozici pro Ligu mistrů.

Příchody

Leroy Sané (křídlo, Manchester City) – 49 milionů, Alexander Nübel (brankář, Schalke) – zadarmo, Tanguy Nianzhou (střední obránce, PSG) – zadarmo

Návraty z hostování

Adrian Fein (střední záložník, HSV)

Platový rozpočet

2019/20: 290 milionů

2020/21: 290 milionů

Přestupový rozpočet

Po přestupu Saného se s dalšími výdaji nepočítá. Maximálně přijde někdo zadarmo nebo za málo peněz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: