Změny mezi rozhodčími pro příští sezónu

Doba čtení: < 1 minuta

Vedení fotbalového svazu (DFB) v pondělí rozhodlo o soupisce bundesligových rozhodčích. Jeden rozhodčí sestupuje mezi druholigové a nahradí jej jiný,

Mezi druholigové rozhodčí je nově zařazen Dr. Robert Kampka, který dosud pískal Bundesligu. Mezi bundesligovými rozhodčími jej nahradí Florian Badstübner, kterému je 29 let. Celkově zůstává v Bundeslize celkem 26 hlavních rozhodčích. Pro 2. ligu je k dispozici celkem 16 rozhodčích, těchto 42 rozhodčích pak bude současně působit jako VAR (hlavní a a asistent VAR).

Kromě 26 rozhodčích pro Bundesligu nově ještě DFB jmenoval dva rozhodčí 2. ligy jako „perspektivní rozhodčí pro Bundesligu“ a ti mohou být v ojedinělých případech nominováni i do bundesligových zápasů. Jedná se Dr. Matthiase Jöllenbecka (33 let) a Tobiase Reichela (34 let).

Zajímavé je, že poprvé po osmi letech je z listiny bundesligových rozhodčích někdo vyřazen z jiného důvodu, než je věk. Listina perspektivních rozhodčích je vytvořena pravděpodobně proto, že za rok budou hned tři rozhodčí končit z věkových důvodů (Gräfe, Schmidt, Winkmann), takže zřejmě chce komise rozhodčích, aby uvedení dva mladí rozhodčí získávali už první zkušenosti a pravděpodobně s nimi počítá pro tu další sezónu do Bundesligy.

Nový bundesligový rozhodčí Florian Badstübner.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: