Zázrak v DFB?

Doba čtení: < 1 minuta

V krátké době přišel Německý fotbalový svaz s dvěma novinkami, které fanoušci určitě přivítají. A určitě by to mohla být inspirace i proč český nebo slovenský svaz.

O nadcházejícím víkendu (v sobotu) se bude hrát v rámci 2. ligy zápas mezi HSV a Karlsruhe. Svaz povolil domácím, že můžou kontrolovaně použít pyrotechniku. Už předtím udělily povolení také hamburské úřady. Pyrotechnika nesmí být použita v hledišti, ale v prostoru mezi Severní tribunou a hřištěm při nástupu obou týmů. Celkem může být použito deset dýmovnic. Odpalovat je budou fanoušci, na celou akci bude dohlížet pyrotechnik a hasiči, za každým z fanoušků bude pořadatel.

Fotbalový svaz zdůraznil, že do budoucna platí i nadále zákaz používání pyrotechniky, tady je uděleno pouze jednorázové povolení. Navíc pořadatel zápasu musí převzít veškerou zodpovědnost. Ale současně to neznamená, že by se podobné použití pyrotechniky nemuselo objevit i jinde. Ale vždy to bude povoleno pouze pro konkrétní zápas.

Ještě by teoreticky mohlo dojít k zastavení celé akce. V den zápasu ji musí definitivně posvětit hasiči. V případě nějakých extrémních povětrnostních podmínek (hlavně v případě velmi silného větru) by pyru mohli vystavit stopku.

Druhou zprávou je to, že na mezistátním reprezentačním zápasu Německa bude možné také stát a budou se prodávat lístky na stání. Bude se jednat o zápas Německo – Itálie, který se odehraje 31. března v Norimberku. Svaz si to už vyzkoušel v listopadu při zápasu týmu U21. Paradoxní je, že využití míst na stání UEFA nezakazuje. Respektive je zakazuje pouze pro soutěžní zápasy (tj. kvalifikaci nebo ligu národů), ale nikoliv pro přátelské zápasy, což je i případ uvedeného zápasu.  Vstupenky na uvedený zápas se prodávají v cenové relaci 25 – 80 eur, na stání pak 15 eur (pro členy fanklubu německé reprezentace dokonce za 10 eur).

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: