Zažijeme letos Nordderby?

Doba čtení: < 1 minuta

Po sobotním úspěchu Werderu, který přeskočil Fortunu Düsseldorf na barážové místo, se dnes rozhodne o jeho soupeři.

Ve 2. lize se o baráži rozhoduje mezi Heidenheimem a HSV. V lepší výchozí pozici je Heidenheim, který má jeden bod náskok. Ale na druhou stranu Heidenheim má horší skóre a hlavně čeká ho zápas v Bielefeldu, což je vítěz 2. ligy. Na druhé straně Bielefeldu o nic nejde, takže motivace hostí v zápasu bude mnohem vyšší. A Heidenhem venku moc neexceluje. Venku vyhrál pouze 4 zápasy ze 16, svoje postavení na špici tabulky má postavenou hlavně na dobrých výsledcích doma.

HSV musí doufat, že Heidenheim v Bielefeldu zaváhá a nevyhraje. V tom okamžiku jakákoliv výhra HSV doma proti Sandhausenu znamená třetí místo a baráž pro tým z Hamburgu. Výhodou pro HSV je domácí prostředí a hlavně to, že Sandhausen .má jistou záchranu a o nic mu v posledním kole nejde. Pro HSV by v dnešním zápasu měla být výhra úplně jasná.

Zajímavá situace by nastala v případě remízy HSV a prohry Heidenheimu. V tom případě by oba týmy měly stejný počet bodů a rozhodovalo by celkové skóre. HSV má lepší skóre, takže i v tomto případě by se baráž týkala HSV.

Celkově bych odhadl, že na 70 procent bude v baráži HSV a na 30 procent Heidenheim.

Barážové zápasy se budou hrát příští čtvrtek v Brémách a následně pak v pondělí odveta na půdě týmu z 2. ligy.

4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: