Zápas Frankfurtu v Basileji zrušen

Doba čtení: < 1 minuta

První zápas německého fotbalového týmu je zásadně ovlivněn koronavirem.

Eintracht Frankfurt čekají zápasy osmifinále Evropské ligy proti Basileji a už teď je jasné, že odveta se v řádném termínu hrát nebude. Důvodem je epidemie koronaviru.

FC Basilej zveřejnil prohlášení: „Kantonální policie Basilej-město po dohodě s kantonálním krizovým štábem rozhodla, že tento fotbalový zápas nepovolí. Je to s ohledem na ochranu zdraví obyvatel a také za účelem zpomalení rozšiřování koronaviru. A také v souvislosti s vytížením zdravotnických pracovníků v Basileji.“

Nabízí se otázka, proč se nehraje aspoň bez diváků. Důvodem je to, že podle výše uvedeného prohlášení „by několik stovek fanoušků hostí cestovalo do Basileje a během zápasu by se shromažďovali před stadionem. V takovém případě bychom překročili povolený limit 1000 osob na akci. Navíc lékařský personál je nyní na své hranici a další velké akce nejsou rozumné.“

Ve Švýcarsku se aktuálně nehrají zápasy první ani druhé ligy. Aktuální počet infikovaných ve Švýcarsku je 374, což je v přepočtu na 100 000 obyvatel druhé nejvyšší číslo v Evropě po Itálii. V samotných kantonech Basilej-město a Basilej-venkov je celkem 50 infikovaných lidí.

Tento zápas je prvním zrušeným zápasem evropských pohárů v důsledku epidemie koronaviru. Některé další zápasy se budou hrát (nebo se už hrály) bez diváků. Aktuálně se to týká také Borussie Dortmund, jejíž zápas na půdě francouzského PSG bude bez diváků. Ostatní zápasy německých týmů v evropských pohárech by v tomto týdnu měly proběhnout bez problémů.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: