Zajímavosti 9. kola Bundesligy

Doba čtení: 2 minuty

Zajímavá fakta z 9. kola Bundesligy.

Eintracht Frankfurt už potřetí v tomto kalendářním roce v domácím zápasu prohrával 0:2 a přesto dokázal dotáhnout zápas k remíze 2:2. Poprvé to bylo proti Brémám v 28. kole minulé sezóny, podruhé pak v posledním kole proti Brémám a potřetí nyní proti Dortmundu.

RB Lipsko vytvořilo nový bundesligový rekord v počtu inkasovaných gólů v prvních zápasech svého klubu v Bundeslize. Dosud odehrálo v Bundeslize 43 zápasů a inkasovalo 49 gólů. V prvních 43 zápasech Bundesligy zatím každý klub inkasoval víc než 50 gólů. Rekordmanem byl dosud Bayern Mnichov, který inkasoval svůj 50. gól v 42. zápasu v Bundeslize.

Guido Burgstaller ze Schalke je specialistou na první gól zápasu. Na Schalke přišel v lednu 2017 a dosud vstřelil 12 gólů a měl také tři přihrávky na gól. Z jeho 12 gólů bylo hned 6 gólů na 1:0, všechny tři přihrávky byly rovněž na 1:0.

Proti Herthě se kopala penalta. To je celkem jistota, že z ní bude gól. Z posledních 20 penalt proti Herthě bylo hned 19 proměněných. Ostatně Freiburg také proměnil.

HSV už 16 zápasů proti Bayernu nevyhrálo a uhrálo proti němu v těchto zápasech pouze tři remízy, Je to druhá nejdelší série bez vítězství proti jednomu klubu v historii HSV. Delší sérii bez výhry proti jednomu klubu zaznamenalo HSV v letech 1995 – 2006 proti… Bayernu.

Gotoku Sakai už podeváté v Bundeslize nastoupil proti Bayernu – a pokaždé prohrál. Ale stále ještě není v této bilanci rekordmanem, hned jedenáctkrát nastoupil proti Bayernu na přelomu tisícíletí Gruzínec Alexandre Iashvili (v dresech Freiburgu a Karlsruhe) a pokaždé prohrál, k tomu prohrál jednou také v poháru. Stejnou bilanci jako Iashvili má také současný hráč Augsburgu Ja-Cheol Koo, který rovněž všech svých 11 zápasů proti Bayernu prohrál. Uvidíme, jestli ve 12. kole, kdy hraje Augsburg proti Bayernu Koo svoji sérii ještě prodlouží.

Augsburg proti nováčkovi – to je marné. Függerstädtter už 12 zápasů v řadě proti nováčkovi nevyhráli. Rekord drží ze 70. let Hertha, která proti nováčkům nevyhrála 14 zápasů v řadě. Augsburg hraje proti nováčkům zas až na jaře, takže uvidíme, jestli dokáže vyrovnat Herthu.

Vést o poločasu a nakonec prohrát o čtyři góly, jako se to podařilo v tomto kole Gladbachu, tak to se stalo teprve popáté v historii Bundesligy. Naposledy to bylo v sezóně 1982/83, kdy Düssledorf vedl o půli na Kölnem 2:1, ale nakonec prohrál 2:6.

 

%d bloggers like this: