West Ham otálí se splátkou za Hallera

Doba čtení: < 1 minuta

Eintracht Frankfurt podal oficiální stížnost u FIFA na West Ham United.

Důvodem je to, že se West Ham zpozdil s další splátkou z peněz za přestup Sebastiana Hallera. Ten před rokem přestoupil za 50 milionů eur a kluby se mezi sebou dohodly na tom, že West Ham bude posílat peníze postupně. Zatím poslední splátku měl West Ham poslat do 15. května (celkem 6 milionů eur), ale peníze neposlal. Dva dny před termínem splátky oznámil West Ham Frankfurtu, že není schopný tuto splátku splatit.

Frankfurt se obrátil na FIFA a ta jasně řekla, že West Ham má povinnost platit. Pokud by West Ham i nadále neplatil, tak by mu mohlo hrozit až zastavení přestupů (samozřejmě přestupů do klubu, prodávat hráče by mohl). Podle informací Kickeru by měl údajně West Ham poslat do Frankfurtu téměř polovinu částky za Hallera (přesněji 24 milionů eur).

Haller zatím za West Ham v Premier League nastřílel sedm gólů. V posledních třech zápasech do restartu se v kádru neobjevil, důvodem mají být problémy s třísly. V médiích se ale také objevují spekulace o tom, že po určitém odehraném počtu zápasů by West Ham musel platit Frankfurtu bonus. Aktuálně má Haller na svém kontě 27 zápasů v Premier League a 2 zápasy v domácích anglických pohárech. Tato spekualce mně připadá ale přitažená za vlasy, protože West Ham bojuje o záchranu a má hodně reálnou šanci (ale zdaleka ne jistotu) se zachránit. Proto by byla blbost se oslabovat o kvalitního útočníka kvůli pár milionům eur, když ztráty z případného sestupu by byly mnohem vyšší.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: