Velké změny na Schalke

Doba čtení: 2 minuty

V posledních dvou dnech se objevilo několik změn v kádru Schalke.

Velkou posilou pro Schalke je Benito Raman z Düsseldorfu, který přichází za 13 milionů eur. Raman na jaře podával výborné výkony a byl jedním z těch, kteří stáli za velmi dobrými výkony Fortuny v uplynulé sezóně. Deset gólů a šest asistencí v dresu Fortuny za sezónu je výborný výsledek. Raman podepsal smlouvu na pět let. Měl by Schalke pomoct vylepšit mizernou ofenzívu z minulé sezóny.

Sportovní ředitel Schalke Jochen Schneider: „V minulé sezóně jsme Benita intenzivně sledovali, protože jeho pohyblivost a schopnost ohrozit branku soupeře nás na něj upozornily. Jsme si jistí, že tímto způsobem hry získá také fanoušky Schalke.“

Naopak do Fortuny odchází na dvouleté hostování Bernard Tekpetey. Ten v minulé sezóně hrál v Paderbornu, kam je Schalke před rokem prodalo za 150 000 eur, ale mělo ve smlouvě výkupní doložku. Protože v Paderbornu zaznamenal 10 gólů a 6 asistencí, tak jej Schalke za 2,5 milionu eur vykoupilo zpátky a nyní jej posílá na dvouleté hostování do Düsseldorfu.

Článek:  Jak vypadá finanční situace bundesligových klubů - díl 1?

Sportovní ředitel Fortuny Lutz Pfannenstiel: „Bernard Tekpetey přesně splňuje naše požadavky. Jedná se o mladého hráče s potenciálem k dalšímu zlepšení, který už prokázal první výsledky v německém profesionálním fotbalu. Jeho rychlost a schopnost se prosadit z něj udělaly v minpulé sezóně jednoho z nejlepších ofenzívních hráčů 2. ligy. Jsem přesvědčen, že svoje kvality prokáže i o úroveň výš.“

Z kádru Schalke odchází Ralf Fährmann, který odchází na roční hostování do týmu nováčka Premier League Norwich City. Fährmann před odchodem na hostování prodloužil smlouvu na Schalke o rok, nyní ji má do roku 2023. Fährmann byl dlouhá léta neotřesitelnou jedničkou v brance Schalke, ale v zimě jej z z této pozice vytlačil mladý Alexander Nübel. Poplatek za roční hostování Fährmanna by měl být ve výši 3 miliony eur.

Schalke rovněž angažovalo dalšího mladého brankáře – kromě Nübela má nyní i dalšího brankáře z německé reprezentace U21 Markuse Schuberta. Ten dosud chytal v Dynamu Drážďany, kde ale neprodloužil smlouvu a nyní podepsal na čtyři roky na Schalke. Otázkou je, proč přichází do klubu, kde je jedničkou o necelé dva roky starší brankář, který velmi rychle získal neotřesitelnou pozici. Tady je důvod dost zřejmý – Nübel má smlouvu už pouze na nadcházející sezónu a pravděpodobně odejde zadarmo. Velkým zájemcem je Bayern, který by rád získal výhledově nástupce za Neuera.

 

Článek:  Internetové reakce na debakl Schalke na Bayernu

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: