Velké změny na Schalke

Doba čtení: < 1 minuta

Středa byla na Schalke ve znamení velkých změn. Byl ohlášen nový trenér a celý štáb, nastaly rovněž určité změny v kádru.

Novým trenérem byl oznámen Manuel Baum. Ten dosud trénoval v Bundeslize Augsburg (2016-2019), nyní byl trenérem německé reprezentace U18. Jeho asistentem bude ještě nedávný hráč Schalke – Brazilec Naldo. Ten odešel ze Schalke v lednu 2019 do Monaka, kde vydržel rok. Oficiálně sice ještě neukončil svoji kariéru, ale to je nyní už jisté. Naldo dosud žádné trenérské zkušenosti nemá. Oba dostali smlouvu do konce sezóny 2021/22.

Dochází rovněž k určitým změnám v kádru. Jak jsme psali, dojde k brankářské výměně. Andreas Schubert odejde do Frankfurtu a Frederik Rönnow přijde na Schalke. V obojím případě se jedná o roční hostování bez opce. Schubert by měl vedle jedničky Trappa sbírat zkušenosti a Rönnow by měl bojovat o pozici jedničky v brance s Fährmannem. Další změnou v kádru je odchod Burgstallera, který odchází do St. Pauli. Burgstaller na Schalke ukončil smlouvu a následně podepsal novou v St. Pauli, takže odchází zadarmo. V St. Pauli podepsal na tři roky.

Článek:  Lothar Matthäus: Kádr Schalke je špatně poskládaný

Nepříjemnou zprávou pro Schalke je také trest pro Ozana Kabaka, který dostal za svoje plivnutí na Augustinssona v zápasu s Werderem trest na čtyři zápasy. Jelikož byl navíc v zápasu vyloučen, tak bude dohromady chybět pět zápasů.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: