V prvním dnu 2. kola DFB Pokalu žádná velká překvapení

Doba čtení: 2 minuty

V úterý se odehrály první zápasy 2. kola DFB POkalu, všechny bundesligové týmy postoupily.

Dortmund v Magdeburgu nedal domácím žádnou šanci a postoupil s přehledem po výhře 5:0. když tři góly nastřílel v posledních 16 minutách, kdy domácímu třetiligistovi už docházely síly. Pozitivem pro Žlutočerné jsou návraty do sestavy po zranění – střídali Guerreiro a Schürrle, negativem je naopak zranění Dahouda. dobrým výkonem se prezentoval Alexander Isak, který na první gól přihrál Castrovi a druhý sám vstřelil.

Embed from Getty Images

Bez problémů postoupil také Frankfurt, který na půdě Schweinfurtu (Regionalliga) vyhrál 0:4. Nejvíc se o postup zasložul Haller, který dal první góly.

Podobně bez problémů postoupilo také Schalke, které ve Wiesbadenu (3. liga) vyhrálo 3:1. Po 598 dnech bez vstřeleného gólu se radoval di Santo. Velký vliv na výhru měl krajní obránce Oczipka, který nahrál na první dva góly.

Leverkusen se zpočátku proti Unionu Berlín (2. liga) hlavně střelecky trápil, na začátku druhé půle inkasoval vyrovnávající gól, ale v samotném závěru po penaltě a po přímém kopu vyhrál 4:1.

Velké problémy měl Mainz proti zatím nečekaně kvalitnímu nováčkovi 2. ligy z Kielu.  Ve vyrovnaném zápasu šli domácí dvakrát do vedení, ale hosté vždy dokázali vyrovnat, takže po 90 minutách to bylo 2:2. V prodloužení už byli domácí jasně lepší a dokázali vstřelit rozhodující třetí gól. Nepříjemnou ztrátou pro domácí 05’er je zranění brankáře René Adlera, který musel byt v první půli kvůli svalovému zranění střídán.

Nejočekávanějším zápasem úterka bylo rýnské derby mezi Düsseldorfem a Mönchengladbachem. Hosté byli herně lepší, což se projevilo v 52. minutě, kdy Raffael přihrál Hazardovi a ten se trefil. Během druhého poločasu mohli domácí vyrovnat, ale v 73. neproměnili penaltu. Závěr si už hosté pohlídali.

V dalších zápasech se radoval Paderborn po výhře nad Bochumí a Ingolstadt po výhře ve Fürthu.