V Mainzu stávkovali hráči

Doba čtení: 2 minuty

V Mainzu došlo k zajímavé situaci. Vedení vyhodilo z kádru hráče, zbytek týmu se za něj postavil.

Tím vyhozeným je útočník Adam Szalai. Vedení jeho vyřazení z kádru okomentovalo: „Adamu Szalaiovi jsme sdělili, že v našich plánech s ním nepočítáme. Z našeho pohledu je nepravděpodobné, že by v této sezóně v Mainzu získal očekávaný čas na hřišti i právě s ohledem na přípravu pro maďarskou reprezentaci a nadcházející Euro. Jsme toho názoru, že pro bude mít smysl, aby se orientoval na něco úplně nového a hledal si nový klub.“

V úterý dostal Szalai písemně, že nebude trénovat s týmem a následně mu byl poslání individuální tréninkový plán.  Hráči na toto oznámení reagovali solidárně a odmítli se zúčastnit středečního odpoledního tréninku. Příčinou byly diskuse uvnitř týmu o Adamovi Szalaiovi, který už odpoledne neměl s týmem trénovat. Navíc informací Bildu nebyly důvodem jeho vyřazení z kádru sportovní důvody. Vedení klubu mělo původně dohodnuto s hráči, že jim peníze, kterých se vzdali na jaře, budou výhledově doplaceny. A Szalai se toho jako člen týmové rady měl tvrdě zastávat.

Článek:  Achim Beierlorzer skončil v Mainzu

Ve čtvrtek pak proběhla tiskovka vedení klubu, kde sportovní ředitel Schreuder jasně popřel mediální informace, že by Szalaiovo nějak souviselo s platy. Zopakoval znovu, že se jednalo o sportovní důvody. Schreuder rovněž řekl, že už v létě spolu s trenérem Szalaiovi řekli, že asi nebude moc hrát a že by se měl podívat, kde by mohl hrát víc (resp. že v Mainzu by nehrál vůbec a většinou jen seděl na tribuně). Schreuder rovněž potvrdil, že ve čtvrtek ráno vedení jednalo s týmem, tým už bude trénovat a výsledky jednání zůstanou interní uvnitř klubu. V každém případě jasným faktem je, že Szalai byl přeřazen do béčka.

Spekuluje se, že hráči mají s Beierlorzerem špatný vztah, zkušení hráči mu vytýkají slabou taktickou přípravu na soupeře.

5 1 vote
Article Rating
Článek:  Další týmy představily svoje dresy
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: