V Dortmundu si prý stanovili cenovku pro Sancha

Doba čtení: < 1 minuta

Bulvární noviny Bild uvedly, že v Dortmundu se vedení klubu dohodlo na tom, za jakou cenu by byli ochotní Sancha v budoucnu pustit do jiného klubu.

Jadon Sancho přišel do Dortmundu jako velký talent v roce 2017 za dnes směšných 7 milionů eur. Během dvou let se vypracoval mezi klíčového hráče BVB, na lavičku posadil Christiana Pulisice, probojoval se do anglické reprezentace. Smlouvu má v Dortmundu až do roku 2022, ale asi nikdo nečeká, že by tam tak dlouho vydržel. Všeobecně se počítá, že po této sezóně odejde z Dortmundu za velký balík peněz.

Přestože se mu v posledních týdnech úplně nedaří, navíc má trochu problémy s disciplínou (viz pozdní návrat z minulého reprezentačního srazu), tak jeho cena je velmi vysoká a pravděpodobně bude nejdražším prodejem BVB v klubové historii. Podle Bildu by hranicí, za kterou by vedení BVB bylo ochotné Sancha pustit, byla částka 140 milionů eur. To je vyšší částka, než kterou dostal Dortmund za prodej Dembélého v roce 2017. Ten tehdy odešel za 105 milionů eur plus až 40 milionů bonusů (zatím Dortmund na bonusech získal 20 milionů, v případě předčasného prodeje Dembélého z Barcelony by byly splatné bonusy v plné výši).

Článek:  Fanoušky Dortmundu rozčílil zásah VAR

Zájemci z Sancha jsou samozřejmě z Anglie, nejvíc se píše o Liverpoolu a Manchesteru United. Se zajímavým názorem na možný přestup Sancha přišel bývalý hráč Liverpoolu, skotské reprezentace a současný televizní expert televize ESPN Steve Nicol: „Myslím, že by byl blázen, kdyby šel do Manchesteru United. Mluvíme tady o hráči, který má nyní problémy, i jeho tým má problémy. A Manchester United má problémy už několik let! Takže já bych tam nepřestupoval. Kdybych mu měl radit, pak bych ho raději viděl v Liverpoolu. Tam by byl podle mě fantastický. Ale myslím, že odejde tam, kde bude hráčem základní sestavy.“

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: