V DFB Pokalu proběhne ještě druhý malý los

Doba čtení: 2 minuty

V neděli proběhlo losování prvního kola DFB Pokalu.

Toto losování bylo velmi unikátní, protože velká část účastníků ještě nebyla známa. V DFB Pokalu nastupují týmy z Bundesligy, 2. Bundesligy, čtyři nejlepší týmy z 3. ligy, 21 vítězů regionálních pohárů a 3 týmy ze svazů s nejvíce kluby (aktuálně Bavorsko, Dolní Sasko a Vestfálsko).

A právě vítězové těch regionálních pohárů dosud nejsou známi, epidemie koronaviru tyto soutěže také zastavila, takže většina těchto pohárů je někde na úrovni semifinále. Tyto pohárové soutěže se v průběhu srpna dohrají.

Zajímavé je, jak ty jednotlivé tři regionální svazy určují další účastníky. Tady dává DFB regionálním svazům volnost a každý si to může určit, jak chce. V Dolním Sasku mají dvě pohárové soutěže – jednu pro týmy 3. ligy a Regionalligy, další pro týmy z Oberlig. A vítězové obou těchto soutěží pak hrají DFB Pokal. V Bavorsku zase do DFB Pokalu jde nejlepší bavorský tým z Regionalligy (ta sice není dohrána, ale pravděpodobně se ani dohrávat nebude). Tady došlo k zajímavé změně, protože vítěz Regionalligy Turkgücü Mnichov byl určen jako postupující do 3. ligy a tudíž nebyl považován jako tým z Regionalligy, takže do DFB Pokalu půjde druhý Schweinfurt (pokud se nebude dohrávat Regionalliga).

Článek:  Jak vypadá finanční situace bundesligových klubů - díl 1?

Nejkurióznější je ale výběr druhého týmu ve Vestfálsku. Tam se hrává kvalifikační zápas mezi nejlepším vestfálským týmem Regionalligy (Rödinghausen) a vítězem Oberligy. Ale Rödinghausen je současně také v semifinále Vestfálského poháru, takže má tak říkající dvě želízka v ohni. A tady je ten kámen úrazu. DFB nechce, aby si Rödinghausen mohl takříkajíc vybírat soupeře (týmy z Vestfálska mají narazit buď na Paderborn nebo na Fürth), takže proto přijde ještě to malé losování, kde v osudí budou Paderborn a Fürth na jedné straně a vítěz Vestfálského poháru a vítěz kvalifikačního zápasu na straně druhé. Semifinále Vestfálského poháru je na programu 15. srpna, finále pak 22. srpna. Kvalifikační zápas se pak bude hrát 25. srpna. V případě, že by Rödinghausen vyhrál Vestfálský pohár, tak by jej v kvalifikačním zápasu nahradil druhý tým tabulky Regionalligy-West Verl.

Článek:  Jak vypadá finanční situace bundesligových klubů - díl 1?

Kuriózní by bylo, kdyby se pak v 1. kole DFB Pokalu potkaly Verl a Paderborn. Verl by byl domácím týmem, ale protože jeho stadion už nevyhovuje požadavkům na 3. ligu, (má kapacitu jen 5000 míst, DFB požaduje pro 3. ligu 10 000), kam letos postoupil (vítěz Rödinghausen z ekonomických důvodů postup odmítl), tak bude hrát své domácí zápasy v blízkém Paderbornu. Takže Paderborn by v tomto případě hrál doma.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: