Uli Hoeneß: Ultras musí pochopit, že fotbal je možný i bez nich

Doba čtení: 2 minuty

Uli Hoeneß byl hostem regionálního třetí programu německé veřejnoprávní televize BR Fernsehen. Hoeneß nebyl jediným hostem pořadu, takže se nemluvilo jen o fotbalu.

Synovec Sebastian a jeho možný odchod do Hoffenheimu

Sebastianův bratr Benjamin u nás pracuje jako marketingový ředitel a odvádí skvělou práci. Takže i když by Basti odešel, tak nějaký Hoeneß v Bayernu pořád zůstane. Já osobně jsem se z diskuzí kolem Bastiho trenérského působení dobrovolně stáhl. Toto rozhodnutí si musí udělat on sám. Zatím nic rozhodnutého není.

O návratu diváků do hledišť

DFL vypracovala koncept návratu, my v Bayernu pracujeme na svém vlastním návrhu. Všichni si přejeme, abychom mohli hrát s diváky, ale je nutné říct, že zdraví občanů je na nejvyšším místě. Žádná rizika na úkor občanů.

O fanoušcích

Fotbal patří všem – fanouškům, hráčům, klubům. Je ale důležité, aby ultras pochopili, že jsou důležitým elementem, ale nemůžou všechno určovat sami. A když nastanou případy jako v Hoffenheimu, kde byl Dietmar Hopp ošklivě urážen, tak se nemůžou divit, že kluby a jejich funkcionáři učiní určitá opatření. Jsem vždycky pro spolupráci, ale i ultras musí pochopit, že fotbal je možný také bez nich. Oni se třeba tvrdě stavěli proti zápasům bez diváků, ale tím jen dokázali, že jim vůbec nejde o kluby, ale jde jim o sebe samotné, o vlastní prezentaci. Tady nešlo o existenci Bayernu, ale o existenci menších klubů v Bundeslize nebo 2. Bundeslize. A jejich přežití záviselo na tom, jestli budou zápasy přenášeny v televizi. Kdyby nebyly zápasy bez diváků, tak bychom v prvních dvou ligách měli několik klubů, které by už v profesionálním fotbalu nebyly. Watzkeho slova o tom, že bychom bez zápasů bez diváků neměli Bundesligu, jsou trochu přehnaná, ale některé kluby by tu nebyly.

Článek:  Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3.

O rozdělení peněz z televizních práv

Rozdělení peněz v Německu považuju za absolutně korektní. Příspěvek Bayernu ke známosti Bundesligy a německého fotbalu po světě je mnohem vyšší než třeba Paderbornu. Nemyslím si, že by stovky milionů Číňanů chtěly vidět Paderborn, vždycky chtějí vidět Bayern. Velký rozdíl mezi kluby vzniká u zahraničních práv. Uvnitř Bundesligy je to 30 milionů pro Paderborn a 70-80 pro Bayern.

O dominanci Bayernu

To se ptáte špatného člověka. Vzpomínám si, jak jsme v listopadu byli o sedm bodů za Lipskem, tři nebo čtyři body za Dortmundem a i Gladbach byl před námi. A psalo se, že v Německu začala výměna stráží. Ostatní prostě musí pracovat lépe. Vždyť třeba Köln měl skvělý tým v šedesátých a sedmdesátých letech a my jsme na začátku šedesátých let ani nebyli v Bundeslize. A je to také o kvalitě vedení klubu.

Článek:  Přehled speciálních dresů použitých během sezóny 2019/20

O rozhodnutí CAS o připuštění Manchesteru City do Ligy mistrů

Také jsme se tomu rozhodnutí divili, ale soud prostě tak rozhodl. Takto na dálku, když neznám přesné údaje je to těžké ale posoudit.

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: