Uli Hoeneß: Strategie Dortmundu není chytrá

Doba čtení: 3 minuty

Uli Hoeneß, čestný prezdent Bayernu, dal rozhovor pro noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung. Přinášíme některé jeho zajímavé názory.

O rychlosti hráčů v týmu

Současný Bayern je nejrychlejší, jaký kdy byl. Alphonso Davies je nejrychlejší hráč, jakého jsem kdy viděl. A to z nuly, hned na prvních metrech. A k tomu Gnabry, Coman, Také Goretzka, na kterém to moc není vidět, je velmi rychlý. Sice ne na prvních dvou metrech, ale pak už ano. A Robert Lewandowski také není pomalý.

O Klinsmannovi

Pro něj nebyl důležitý míč, vždycky to byla kondice. Jednou mně řekl: Uli, nedělej si starosti, budeme mít takovou kondici, že všechny uběháme. Soupeři nepopadnou dech. Ale všichni víme, že je jedna věc, která je rychlejší než jakýkoliv hráč – míč. Na druhou stranu mnohé věci posunul dál – co se týká šaten, vybavení posilovny, tam jsme se posunuli na úplně novou úroveň.

O rozevírajících se nůžkách mezi špičkou a zbytkem ligy

Tento problém se může řešit jen na mezinárodní úrovni, kdyby všechny velké ligy rozdělovaly peníze stejným způsobem, abychom pak byli pořád na stejné úrovni. Pokud by Bayern odevzdal část peněz do Bundesligy, tak ztratíme ve srovnání s Liverpoolem, Barcelonou nebo Realem. A navíc kdybychom řekneme třicet milionů z televizních práv rozdělili mezi deset nejslabších týmů v Bundeslize, dostane každý tři miliony. Pomůže jim to k něčemu?

Článek:  Kolik peněz vydělají německé kluby v Lize mistrů a Evropské lize?

O možných reformách ve fotbalu
Platový strop nebude fungovat. Kdysi jsme na jednání nejlepších klubů G14 udělali gentlemanskou dohodu, že si nebudeme vzájemně přetahovat hráče. Jen do příští schůzky už dva kluby přetáhly hráče někomu jinému. Tak jsme to radši ukončili dřív, než to pořádně začalo.

Nebo playoff. Nepovažuju to za spravedlivé. Na konci sezóny se někomu zraní hráči, má je vykartované. Myslím, že mistrem by měl být ten, kdo má nejlepší tým po celou sezónu a ne ten, kdo je nejlepší v květnu.

O zrušení pravidla 50+1

Dal bych každému svobodu, ať si dělá, co chce.

O Dortmundu

V každém případě se k nám přiblížili. Ale co mně vadí: Když Dortmund koupí vysoce talentovaného hráče a ten hraje dobře, tak už za pár měsíců je slyšet buď přímo z klubu nebo i z venku, že se z něj bude dobrý prodej. To podle mě není chytré. Jak může takový hráč nasát stoprocentně DNA klubu, když má pocit, že bude prodaný? U nás nic takového není. My přivádíme hráče pro Bayern Mnichov. A nikdy ne proto, abychom s nimi dělali obchody. Dokud Dortmund tento systém nezmění, tak jim bude chybět posledních deset procent, které jsou potřeba v důležitých zápasech. Hráč musí mít pocit, že je hráče Bayernu napořád. My jen občas přicházíme o důležité hráče, Dortmund o ně přichází často.

Článek:  Jak vypadá finanční situace bundesligových klubů – díl 3?

O Lewandowském

Před dvěma lety seděl v mojí kanceláři a řekl: Pane Hoeneßi, musíte bezpodmínečně mluvit s panem Zahavim. To byl jeho nový agent. A já mu řekl: „Ano, rád. Mám čas 3. září.“ A Lewa: „Ale to už přece bude po skončení přestupového okna.“ A já: „Právě proto. Je jedno co se stane, ale Bayern tě neprodá.“

O Hansi Flickovi

Takový klid jsme v klubu už dlouho neměli. Že to tak dobře půjde, na to nikdo nemyslel.Všichni jsme si mysleli, že ho necháme od Vánoc a když se bude dařit, tka do konce sezóny. A pak vybereme nějakého renomovaného trenéra. Ale Hansi byl prostě příliš dobrý. I já jsme se o dně něco naučil. Vždycky jsme si myslel, že ti skvělí trenéři jako van Gaal nebo Guardiola si musí udržovat od hráčů odstup. Pep nebyl takový jako Hansi, který jde o půl desáté před tréninkem do kabiny a ptá se: Jak se daří? Dobře ses vyspal? Jak se daří manželce? Pep byl přesně v deset tady a začal trénink. Ale hráči podle mě dnes víc přemýšlí o taktice, systému hry, kombinaci a chtějí se o tom proto víc bavit s trenérem. Proto potřebuješ takového trenéra, který rád s hráči hovoří. Myslím, že Hansi s hráči o taktice mluví víc než s funkcionáři v klubu. Dřív to bylo opačně. Ale nemluví s nimi jen o taktic, ale také jestli pojedeme na sosutředění nebo ne, jestli poletíme do Lisabonu o dva dny dřív nebo ne, nebo dokonce jestli k jídlu bude ryba nebo něco jiného.

3 1 vote
Article Rating
Článek:  Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3.
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: