Trest za inzultaci rozhodčího: stopka na 8 let

Doba čtení: < 1 minuta

V pralesní německé soutěži dostal nyní jeden hráč opravdu výjimečný trest – stop na 8 let.

Jedná se o hráče klubu CSV Marathon Krefeld B, který hraje Kreisligu B, což je v regionu Dolní Porýní (Niederrhein) druhá nejnižší soutěž. Tento tým hrál 20. září zápas na půdě týmu SV Oppum 1910.

V 80. minutě vyrovnali domácí na 3:3. Hráči hostí reklamovali u rozhodčího, že se jednalo o ofsajd. Podle rozhodčího ale vše proběhlo podle pravidel a gól uznal. Jeden z hráčů hostí za urážky rozhodčího obdržel červenou kartu. Těsně před výkopem, když rozhodčí stál připravený na půlce, přeběhl půlku brankář hostí Samer Uzcan hřiště a udeřil rozhodčího zezadu do oblasti krku. Zápas byl okamžitě ukončen pro inzultaci rozhodčího a později kontumován v poměru 2:0 pro domácí.

Den po zápasu hráče vyloučili z klubu a udělili mu doživotní zákaz vstupu do klubového areálu. Případ vyšetřuje rovněž policie pro ublížení na zdraví a město Krefeld chce hráči udělit vstupu na všechna městská sportoviště.

Celou situaci samozřejmě projednávala disciplinárka. Za napadení může být podle pravidel Vestfálského svazu (FLWV – Fußball und Leichtathletik Westfalen Verband) udělen trest až tři roky, u zvlášť těžkých případů až osm let. A za zvláště těžký případ považovala tuto situaci disciplinárka, protože hráč jednak kvůli útoku přeběhl 40 metrů a zaútočil na rozhodčího zezadu. Kromě zákazu činnosti dostal hráč také pokutu 100 eur a musí rovněž zaplatit náklady řízení. Klub už v průběhu řízení řekl, že se nebude odvolávat ani proti nejvyššímu možnému trestu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: