Tipliga pravidla

Doba čtení: 2 minuty

S blížícím se začátkem jarní části Bundesligy jsme pro vás připravili tipovací hru – Tipligu.

Nebude se jednat o klasickou tipovačku, kde budete pouze tipovat výsledky, počty gólů, střelce apod., ale bude se jednat o opravdovou ligu, kde budete svým tipováním hrát zápasy.

Jak to bude fungovat?

Na začátku si každý vybere tým, za který bude hrát. Každý tým se v naší Tiplize může objevit pouze jednou, takže hrát bude moct pouze 18 lidí. Během každého jarního kola se i v rámci naší Tipligy budou hrát zápasy jednotlivých týmů přesně podle losu jarní části letošní Bundesligy. Za výhru daný obdrží 3 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů.

Jak se bude hrát?

Nejlepší to bude ukázat si na příkladu. Ve hře budeme mít čtyři uživatele – pro zjednodušení mají nicky bayern, leverkusen, lipsko a schalke. Tihle uživatelé hrají za týmy, které odpovídají jejich nickům. Před začátkem prvního zápasu kola si každý uživatel vybere jeden tým, jehož počet nastřílených gólů bude jeho počet nastřílených gólů v Tiplize.

Příklad:

Uživatel bayern si vybere, že v tomto kole bude jeho tým Augsburg, uživatel leverkusen si vybere Borussii Dortmund, uživatel lipsko si vybere také Dortmund a uživatel Schalke si vybere Bayern Mnichov.

V reálu zápas Bayern – Leverkusen skončí 2:1, Dortmund – Wolfsburg 2:0 a Augsburg – HSV 1:0.

Takže uživatel bayern (vybral si Augsburg) si připisuje 1 vstřelený gól, uživatel leverkusen (vybral si BVB) si připisuje 2 vstřelené góly, uživatel lipsko (vybral si BVB) také 2 vstřelené góly a uživatel Schalke (vybral si Bayern) rovněž 2 vstřleené góly.

Takže skóre v naší Tiplize je za toto kolo:

bayern – leverkusen 1:2, lipsko – schalke 2:2.

leverkusen má 3 body, bayern 0 bodů, lipsko a schalke oba po bodu.

 

Protože by si každý vybíral jen týmy, které budou střílet hodně gólů (tj. typicky třeba Bayern), tak máme určité omezení: Každý si může vybrat tým pouze jednou za celou jarní část. Takže, pokud si vyberu v prvním jarním kole Bayern, tak později už nemůžu.

 

Pro celou hru máme na naší Facebookové stránce skupinu, ve které můžeme o pravidlech a všem ostatním diskutovat. Na webu budeme zobrazovat výsledky a průběžné pořadí.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Zdroj obrázeku

  • tipliga: admin
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: