SV Rödinghausen – soupeř Bayernu a Hoffenheim Vestfálska?

Doba čtení: 2 minuty

V druhém kole DFB Pokalu se Bayern utká s velmi málo známým klubem SV Rödinghausen.

Rödinghausen je obec s 10 000 obyvateli, která se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko asi 30 km na sever od Bielefeldu. Ve skutečnosti se obec ale skládá z pěti menších částí, z nichž samotný Rödinghausen má pouze 1500 obyvatel. Takže v souvislosti s klubem SV Rödinghausen můžeme mluvit o opravdu vesnickém klubu.

Místní klub hraje Regionalligu, tedy čtvrtou nejvyšší soutěž. V posledních letech zaznamenal opravdu obrovský vzestup. klub zaznamenal mezi lety 2010-2014 pět postupů v řadě a postoupil až do Regionalligy, kterou hraje dodnes. Je jasné, že za takovým výkonnostním vzestupem jsou peníze. Hlavním sponzorem klubu je firma Häcker, což je místní firma, která je třetím největším výrobcem kuchyní na světě s obratem na úrovni 600 milionů eur ročně. Majitelem této firmy je Horst Finkemeier, který fotbal v Rödinghausenu podporuje deset let.

Hráči jsou od roku 2016 profesionálové a ve čtvrté lize mají platy na úrovni až 5000 eur plus prémie. Celý klub disponuje rozpočtem na úrovni milionu eur.

Klub ale nesází na starší a zkušenější hráče, což bývá častá cesta menších týmů při cestě nahoru, ale na mladší hráče, kteří mají potenciál dalšího růstu. Nikod ze současného kádru nemá zkušenosti s vyšší ligou, než je Regionalliga. V kádru je pouze jediný hráč přes 30 let.

Současně nezapomíná ani na mládež, od letoška hraje tým staršího dorostu nejvyšší německou dorosteneckou soutěž. Zajímavé je, že mecenáš Finkemeier nehodnotí dorostence v klubu podle jejich fotbalových schopností, ale podle jejich chování. Jestli při pozdravu podají ruku, jestli se dívají do očí apod. Ale pravdou je, že zůstává spíš v pozadí a nijak výrazně neovlivňuje denní chod v klubu. Říká: „Ve středu pozornosti mají být fotbalisté. Tak je to správné.“ Zápas prvního kola DFB Pokalu dokonce ani neviděl, protože manželka se nenechala přemluvit, aby se posunula plánovaná cesta ke Středozemnímu moři.

Středeční zápas se ani neuskuteční na domácím hřišti Rödinghausenu. Příčiny jsou dvě – jednak je to nízká kapacita stadionu (3000 míst) a jednak umělé osvětlení místního hřiště by neumožnilo kvalitní televizní přenos. Takže zápas se uskuteční v Osnabrücku, což je asi 40 km daleko. Kapacita stadionu v Osnabrücku je 16 000 diváků a bude vyprodáno.

S trenérem Enrico Maaßnem je spojená i zajímavá situace. Ještě v minulé sezóně trénoval jiný tým z Regionalligy Drochtersen/Assel, odkud v létě odešel do Rödinghausenu. Fanoušci Bayernu už možná ví své. Při rozlučce přál svým bývalým svěřencům zajímavý los pro DFB Pokal, kam se společně kvalifikovali. A ten přišel – Drochtersen/Assel dostal v prvním kole Bayern! Maaßenovi pak mnozí jeho bývalí hráči psali zprávy ve smyslu „však neboj, v prvním kole vyřadíte Drážďany a v druhém se potkáte s Bayernem.“ Což se opravdu stalo.

Dietmaru Hoppovi trvalo 20 let, než se díky jeho podpoře dostal Hoffenheim do Bundesligy, uvidíme, jestli podobná cesta bude čekat také Rödinghausen. Časově je nyní v polovině.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: