Superpohár Bayern – Sevilla

Doba čtení: < 1 minuta

V Budapešti se uskuteční Superpohár, tedy zápas mezi vítězem Ligy mistrů a vítězem Evropské ligy.

Bude to ale zvláštní zápas. Už jen tím, že ani jeden z týmu nedokázal ani zdaleka vyčerpat kvótu pro svoje fanoušky. Každý zk lubů měl k dispozici 3000 vstupenek, fanoušci Bayernu si vzali jen 1300, fanoušci Sevilly dokonce jen 500. Mnohé televize, které jsou zvyklé mít na místě vlastní štáby, je nyní mít nebudou. Německá TV Sky ani DAZN budou pouze přebírat přenos, do Budapešti nikoho nepošlou, stejně tak mnohá německá média nechávají své novináře doma a i budou zápas sledovat jen v televizi a ohlasy a podobně budou sbírat odjinud.

Vše je samozřejmě způsobeno špatnou situací kolem koronaviru v Maďarsku a speciálně v Budapešti. Budapešť je v Německu označena jako riziková oblast, takže případná cesta na fotbal znamená pro fanoušky při návratu logicky komplikace. Konkrétně v Bavorsku (v Německu přesná pravidla určují spolkové země) to znamená buď 14 dní karantény nebo absolvovat test s negativním výsledkem. Bayern svým fanouškům, kteří se budou vracet z Budapešti, umožní podstoupit zdarma test na koronavirus přímo v areálu Allianz Arény.

Bayernu chybí pouze Kingsley Coman, který je v karanténě. Jinak může trenér Flick spoléhat na kompletní kádr.

Superpohár je pro německé týmy soutěží, kde se jim moc nedaří. Cekem osmkrát nastoupil německý tým v Superpoháru, uspěl pouze jedenkrát. Jediný úspěch nastal v roce 2013, kdy tehdejší vítěz Ligy mistrů Bayern porazil na penalty vítěze Evropské ligy Chelsea. Finále se hrál v Praze na stadionu Slavie. Ve všech přechozích

Kde Superpohár sledovat? Pro české fanoušky to je O2TV Sport a také ČT Sport, slovenští fanoušci jej můžou sledovat  na Orange Sport nebo na Dajto. Konkurencí ale bude zápas Dunajské Stredy v předkole Evropské ligy, který přenáší RTVS. Zápas začíná ve 20:30.

 

 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: