Situace reprezentantů Norska se zase komplikuje

Doba čtení: < 1 minuta

Jak jsme psali, situace kolem norských reprezentantů je zamotaná. Jeden hráč norské reprezentace byl pozitivně testován a následně to ovlivňuje i ostatní.

Norské zdravotní úřady pustily hráče domů do svých mateřských klubů, aby nemuseli zůstávat v karanténě v Norsku, ale na druhou stranu se počítá s tím, že hráči i doma zůstanou v povinné desetidenní karanténě. Hráči měli údajně při odjezdu z Norska souhlasit s tím, že doma zůstanou v desetidenní izolaci, což by znamenalo, že by nemohli hrát v lize o nadcházejícím víkendu. Zástupce norské asociace médiím řekl, že o této situaci byli informováni hráči i jejich kluby.

Tato situace se nelíbí samozřejmě jejich klubům, které by chtěly, aby hráči normálně hráli. Kluby tvrdí, že hráči nyní podléhají německým pravidlům a jsou v kontaktu s odpovídajícími zdravotními úřady ve svých městech.  Hráči by měli podle německých pravidel absolvovat po kontaktu s pozitivní osobou celkem tři negativní testy v řadě a pak můžou normálně hrát a trénovat. Jeden měli v Norsku, dva další na ně čekají v Německu.

V Norsku by se chování hráčů vyhodnocovalo jako porušení karantény a porušení pravidel pro odcestování ze země a jednalo by se o trestný čin, který by musela vyšetřovat norská policie. A sazba podle norských zákonů je peněžitý trest nebo až dva roky vězení. Takže celá situace je velmi zamotaná.

Celá tato situace se týká tří hráčů – Haalanda (Dortmund), Sörlotha (Lipsko) a Jarsteina (Hertha). Všichni hráči už jsou zpátky v Německu, kam se vrátili v neděli. Jarstein v pondělí absolvoval první test, ve středu jej čeká další. Lipsko se vyjádřilo, že Sörloth o žádných podmínkách k odjezdu z Norska nemluvil a že nedostali ani žádnou informaci od norské asociace.

 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: