Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /var/www/clients/client37/web88/web/wp-includes/functions.php on line 5663
Situace reprezentantů Norska se zase komplikuje – Fotbalová Bundesliga

Situace reprezentantů Norska se zase komplikuje

Doba čtení: < 1 minuta

Jak jsme psali, situace kolem norských reprezentantů je zamotaná. Jeden hráč norské reprezentace byl pozitivně testován a následně to ovlivňuje i ostatní.

Norské zdravotní úřady pustily hráče domů do svých mateřských klubů, aby nemuseli zůstávat v karanténě v Norsku, ale na druhou stranu se počítá s tím, že hráči i doma zůstanou v povinné desetidenní karanténě. Hráči měli údajně při odjezdu z Norska souhlasit s tím, že doma zůstanou v desetidenní izolaci, což by znamenalo, že by nemohli hrát v lize o nadcházejícím víkendu. Zástupce norské asociace médiím řekl, že o této situaci byli informováni hráči i jejich kluby.

Tato situace se nelíbí samozřejmě jejich klubům, které by chtěly, aby hráči normálně hráli. Kluby tvrdí, že hráči nyní podléhají německým pravidlům a jsou v kontaktu s odpovídajícími zdravotními úřady ve svých městech.  Hráči by měli podle německých pravidel absolvovat po kontaktu s pozitivní osobou celkem tři negativní testy v řadě a pak můžou normálně hrát a trénovat. Jeden měli v Norsku, dva další na ně čekají v Německu.

V Norsku by se chování hráčů vyhodnocovalo jako porušení karantény a porušení pravidel pro odcestování ze země a jednalo by se o trestný čin, který by musela vyšetřovat norská policie. A sazba podle norských zákonů je peněžitý trest nebo až dva roky vězení. Takže celá situace je velmi zamotaná.

Celá tato situace se týká tří hráčů – Haalanda (Dortmund), Sörlotha (Lipsko) a Jarsteina (Hertha). Všichni hráči už jsou zpátky v Německu, kam se vrátili v neděli. Jarstein v pondělí absolvoval první test, ve středu jej čeká další. Lipsko se vyjádřilo, že Sörloth o žádných podmínkách k odjezdu z Norska nemluvil a že nedostali ani žádnou informaci od norské asociace.

 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: