Situace kolem Wernera

Doba čtení: < 1 minuta

Timo Werner se stále připravuje na novou sezónu v Lipsku, ale má pořád neprodlouženou smlouvu, která mu končí za rok.

Bývalý sportovní ředitel Lipska Ralf Rangnick na jaře jasně říkal, že nepůjde do nové sezóny s Wernerem v týmu, pokud nebude mít prodlouženou smlouvu, to by ho raději v létě prodal. Současně ale požadoval hodně vysoké odstupné (na hráče, kterému za rok končí smlouva), v médiích se psalo o částce kolem 60 milionů eur. A všeobecně se vědělo, že o něj má zájem Bayern. Ale nikdo žádnou nabídku na Wernera Lipsku nedal, pravděpodobně i kvůli velmi vysoké požadované ceně.

Po Rangnickově odchodu z vedení už není Lipsko tak radikální, Werner normálně začal přípravu s ostatními hráči Lipska, nový trenér Nagelsmann si ho pochvaluje. Nový sportovní ředitel Markus Krösche nechce dávat Wernerovi nějaká ultimáta ohledně termínu definitivního rozhodnutí o prodloužení nebo neprodloužení jeho smlouvy. Ale chtěl by vyjasnění situace kolem Wernera do prvního ligového kola. Jisté je, že nabídka na prodloužení v Lipsku je na stole (podle médií už tři měsíce), ale Werner ani jeho agent se k ní nevyjádřili. Vedení Lipska jasně říká, že lepší nabídku už nedají, podle Kröscheho je „nabídka smlouvy velmi, velmi dobrá, kterou už nedokážeme vylepšit.“

Článek:  Sestřihy zápasů 2. kola Ligy mistrů 2020/21

Pro letošní sezónu mohou nastat pro Wernera tři situace – neprodlouží smlouvu a zůstane na poslední rok v Lipsku a příští rok podepíše jinde (pravděpodobně v Bayernu), odejde do jiného klubu (pravděpodobně zahraničí, protože v Německu podle něj nemá význam přestupovat Lipska jinam než do Bayernu a Bayern má pro letošek jiné přestupové priority než Wernera), prodlouží kontrakt v Lipsku.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: