Simon Terodde odešel z Kölnu do HSV

Doba čtení: 2 minuty

Útočník Kölnu Simon Terodde v klubu skončil a zadarmo odešel do HSV.

Terodde je zvláštním útočníkem. V 2. lize opakovaně zářil (v posledních čtyřech sezónách, kdy hrál 2. ligu, byl třikrát králem střelců – pokaždé s jiným klubem – a jednou skončil druhý). Na rozdíl ale od hráčů, kteří skončili ve střelecké tabulce za ním, se nikdy neodkázal pořádně prosadit v Bundeslize. třeba v sezóně 214/15, kdy skončil v tabulce střelců druhý, nejlepším střelcem byl Hennigs, který teď zářil v Düsseldorfu, třetí skončil Niederlechner, který se prosazuje v Augsburgu. O rok později Terodde vyhrál soutěž střelců, druhý skončil Nils Petersen. V sezóně 2016/17 opět vyhrál krále střelců 2. ligy, za ním skončili třeba Martin Harnik nebo Guido Burgstaller. V ezóně 2018/19 hrál 2. lig s Kölnem, opět se stal králem střelců, až za ním skončili Jhon Cordoba nebo Sebastian Andersson.

Terodde podepsal v HSV roční smlouvu. Jeho poslední dvě druholigové sezóny znamenaly postup jeho týmu a určitě bude chtít vystřílet postup i do třetice. Terodde je aktuálně na 118 gólech ve 2. lize (z 220 zápasů) a pouhých pět gólů mu chybí na třetí místo v historické tabulce druholigových střelců. Pokud by se znovu dostal na svoje běžná druholigová čísla z posledních let (25-30 gólů), tak by dokonce atakoval pozice dvou nejlepších druholigvých střelců (Dieter Schartschneider na přelomu 70. a 80 let nastřílel ve 2. lize 153 gólů, Karl-Heinz Mödrath v druhé polovině sedmdesátých let nastřílel celkem 150 gólů).

Terodde se dohodl s Kölnem na ukončení smlouvy, ale klub mu musel doplatit plat do konce roku (1,1 milionu eur). V HSV mají nastavený interní platový strop ve výši 50 000 eur měsíčně, ale na takový plat by žádného lepšího hráče nezískali (Terodde bral v Kölnu 200 000 měsíčně). Proto Terodde obdržel podpisový bonus a bonusy za góly a případný postup.

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: