Saarbrücken propustil trenéra

Doba čtení: < 1 minuta

V Regionallize Südwest došlo ke kuriózní situaci. 1. FC Saarbrücken propustil svého trenéra. Na tom by nebylo zas až tolik zvláštního, kdyby Saarbrücken nebyl aktuálně na prvním místě.

Trenér Lottner dovedl tým Saarbrückenu na první místo, po 19 kolech má na svém kontě 15 výher, 1 remízu a 3 prohry, celkem 46 bodů a vede svoji skupinu o 2 body před druhým Elversbergem. V DFB Pokalu dokázal postoupit od osmifinále, když vyřadil ve druhém kole 1. FC Köln.

Ale protože prohrál v jak s druhý Elversbergem, tak i s třetím Steinbachem (obě prohry přišly v posledních pěti kolech) a náskok před druhým v pořadí se ztenčil z osmi na dva body, rozhodlo se vedení klubu, že trenéra propustí. Sportovní ředitel Saarbrückenu odůvodnil vyhození trenéra slovy: „Jsem zastánce fotbalu orientovaného na výsledky, protože to se nakonec počítá. A to bylo po dlouho dobu výborné, až teď na konci se to zhoršilo. Po naší analýze jsme dospěli k závěru že mužstvo se nikam neposunuje a že potřebuje nový impuls.“

Zajímavé je, že Lottner byl vyhozen kolo před zimní přestávkou. V posledním kole povede tým dočasný trenér, nový trenér nastoupí až na zimní přípravu. Prvním soutěžním zápasem nového trenéra bude osmifinále DFB Pokalu doma proti Karslruhe, Regionalliga začíná až později.

Vyhození trenéra Lottnera také nechápe Svaz německých fotbalových trenérů. Jeho prezident Hangartner řekl: „Interní důvody samozřejmě neznáme. Ale na dálku to vůbec nechápu.“

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: