Razie v sídle DFB

Doba čtení: 2 minuty

Během dneška proběhla v sídle Německého fotbalového svazu policejní razie. Důvodem jsem daňové delikty.

Policisté provedli prohlídky v pracovních i soukromých prostorách celkem šesti současných i bývalých funkcionářů svazu na různých místech Německa. Celé razie se zúčastnilo ze strany policie a státního zastupitelství 200 osob. Jde o daňové delikty z reklamy při reprezentačních zápasech v letech 2014 a 2015. DFB podle vyšetřovatelů dluží na daních 4,7 milionu eur.

Funkcionáři svazu si na prodej reklamy na stadionech při mezistátních zápasech najali agenturu Infront, která následně reklamu na reklamních panelech kolem hřiště prodávala. DFB ale ve smlouvě požadoval, aby byly zohledněny zájmy jeho partnerů a reklama nebyla prodávána jeho konkurentům. Celý spor je pak o to, že DFB tyto příjmy správně nedanil. DFB jako každý spolek je v určitých oblastech daňově zvýhodněný a vykazoval tyto příjmy právě jako příjmy z oblasti, kde danit nemusí. Podle vyšetřovatelů je to ale jinak a tyto příjmy právě kvůli omezením pro agenturu Infront musí danit, protože zapadají do jiné kategorie.

Jména vyšetřovaných zveřejněna nebyla. V daném období byl předsedou DFB Wolfgang Niersbach, ale ten sám sdělil, že u něj k žádné prohlídce nedošlo. Podle informací bulvárního Bildu by se mělo jednat o Reinharda Grindela (bývalý předseda DFB), Reinharda Rauballa (bývalý místopředseda svazu a šéf BVB), Rainera Kocha (současný místopředseda svazu), Helmuta Sandrocka (bývalý generální sekretář svazu), Stephana Osnabrüggeho (pokladník svazu) a Friedricha Curtiuse (generální sekretář svazu).

Je možné, že celé je to způsobeno tím, že DFB letos v létě ukončil po téměř 40 letech spolupráci s agenturou Infront, která svaz právě zajišťovala reklamu na mezistátní zápasy. Důvodem mělo být nějaké nekalé jednání této agentury, které by mohlo ovlivnit i svaz. V roce 2013 při prodloužení smlouvy s Infrontem měla jiná agentura podat o 18 milionů lepší nabídku, ale svaz se rozhodl pro Infront. Následně mělo podle časopisu Spiegel k protiplnění v podobě luxusních dárků pro některé představitele fotbalového svazu.

 

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] k DFB.  V týdnu tam byla razie kvůli daním. šlo o otázku, jestli svaz neoprávněně neušetřil 4,7 milionu na daních, protože výnosy z […]

1
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: