Případ Jatta – pokračování

Doba čtení: 2 minuty

Kolem hráče HSV Bakeryho Jatty, který byl v médiích obviněn z toho, že hraje pod jinou identitou a má jiný, než uvádí, se situace dál vyvíjí.

Původně jako první o problémech kolem Jatty informoval časopis SportBild, který uvedl, že jeho skutečné jméno i věk jsou jiné. Později se objevily vysvětlení úřadů, že Jatta se prokazuje platným pasem, který je ověřen gambijským konzulátem.

Fotbalový svaz jasně řekl, že Jatta má i nadále oficiální povolení k pobytu a je i nadále oprávněný nastupovat k zápasům za HSV, takže samozřejmě pravidelně hraje. Jenže HSV se letos daří a hodně vyhrává. Proto jeho soupeři, kteří s ním prohráli, zkusili podat protest kvůli neoprávněnému startu Jatty v zápasech. Postupně jej podaly Norimberk, Bochum a Karlsruhe, tedy všechny týmy, které s HSV v 2. lize prohrály (po odhalení aféry) a doufají, že by jim to mohlo přinést body. Jejich šance je ale poměrně malá, protože i pokud by se ukázalo, že Jatta získal své oprávnění hrát v Německu neoprávněně (což by bylo realitou, pokud by se ukázalo např. že udával nesprávné jméno nebo věk), tk by mu jeho oprávnění nastupovat nebylo odebráno zpětně, ale pouze do budoucna.

Norimberk nyní domluvil, že na jednání svazové komise přijde korunní svědek, kterým bude Seydou Sané. Jedná se o prezidenta senegalského klubu Casa Sports, kde Bakery Daffeh (což má být pravá identita Jatty) nastupoval do roku 2015. I tak ale by falešná identita byla problémem v první řadě pro Jattu, pro HSV by bylo problémem „pouze“ to, že by přišlo minimálně na nějakou dobu o svého hráče. Sané je pozván na jednání komise 9. září. Je to celé díky aktivitě Norimberku, který poslal svého člověka do Senegalu a Gambie, kde měl zjistit podrobnosti kolem Jatty.

Další zápas hraje HSV doma proti Hannoveru a fanoušci Hannoveru se už vyjádřili na sociálních sítích, že se budou soustředit na podporu svého klubu a nikoliv na Jattu. Ten byl v minulém kole v Karslruhe vypískán fanoušky KSC. Podobně se vyjádřil také šéf Hannoveru Martin Kind, který řekl: „Mým současným doporučením je, abychom protest nepodávali. To, co se děje především s člověkem Jattou, je politováníhodné.“

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: