Přestupy během Deadline Day

Doba čtení: 2 minuty

Během posledního dne přestupového období se toho většinou v Německu moc neděje a opravdu zajímavých přestupů moc nebývá, ale letos je tomu jinak.

Z českého pohledu je nejvýznamnějším přestupem hostování Patricka Schicka v Lipsku. Lipsko o něj usilovalo delší dobu, vše záviselo na odchodu Jean-Kevina Augustina. Když se podařilo v neděli jeho hostování v Monaku (4 miliony za hostování, opce 20 milionů), tak to vypadalo, že by Schickův příchod do Lipska mohl vyjít. Podle německých médií dalo Lipsko za roční hostování 3,5 milionu eur, k tomu je tu opce ve výši 28 milionů (pokud by Lipsko opět postoupilo do Ligy mistrů, tak ještě o milion vyšší). Schick bude hrát v dresu s číslem 21.

Kádr ještě posílila Hertha, kam odešel z Dortmundu na roční hostování Marius Wolf. Poplatek za hostování by měl být ve výši 2 miliony eur, Hertha také má přebírat celý Wolfův plat ve výši 4,5 milionu. Ve smlouvě o hostování by měla být opce na přestup do Herthy.

Velké změny nastaly v poslední přestupový den také v Brémách. Kádr opustil nepotřebný útočník Martin Harnik, který odchází na roční hostování k rivalovi do HSV. V případě, že se na konci sezóny HSV vrátí do Bundesligy, tak má povinnost jej koupit z Werderu natrvalo. Naopak do Werderu přichází z Hoffenheimu na roční hostování Leonardo Bitencourt. Ve smlouvě o hostování jsou podle médií určité podmínky, při jejichž splnění by Werder musel Bittencourta po skončení sezóny koupit natrvalo. Psalo se také o možném příchodu Bentaleba ze Schalke, ale vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a k tomu, že jej čeká operace kotníku, tak se vedení Werderu rozhodlo jej nepřivádět.

V Hoffenheimu se rovněž zbavovali hráčů. Odešel už zmíněný Bittencourt. Do Freiburgu se po vydařeném jarním hostování vrátil Grifo. Z Hoffenheimu odchází už natrvalo, podle mediálních informací za něj Freiburg měl dát sedm milionů eur. Paradoxní je, že první zápas v (staro)novém dresu jej čeká právě na půdě Hoffenheimu.

Schalke se zbavila Yevhena Konoplyanky. který se vrací na Ukrajinu do Šachťaru Doněck. Nepředpokládá se, že by Schalke za něj inkasovalo nějaké velké peníze, jeho smlouva v Gelsenkirchenu mu za rok končila a klub s ním dál nepočítal. Hlavní úsporou je jeho plat, který se měl pohybovat kolem 5 milionů eur ročně. Konoplyanka v Šachťaru podepsal tříletou smlouvu.

Frankfurt ukončil předčasně smlouvou se Stenderou, který následně podepsal smlouvu v Hannoveru. Naopak trochu komplikace jsou s výměnou útočníků mezi AC Milan a Eintrachtem, Do Milána by měl odejít Rebič a do Eintrachtu André Silva, ale údajně mají být nějaké problémy kolem zdravotní prohlídky Portugalce. Již v neděli oznámil Fredi Bobič, že k této výměně dojde, nyní se situace komplikuje.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: