Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /var/www/clients/client37/web88/web/wp-includes/functions.php on line 5663
Předligové představení Werder Brémy – 2020/21 – Fotbalová Bundesliga

Předligové představení Werder Brémy – 2020/21

Doba čtení: 4 minuty

Werder Brémy zažil v minulé sezóně něco, co by nechtěl určitě znovu opakovat. Po mizerném startu, sérii zranění musel do posledních kol bojovat o to, aby se vůbec vyhnul přímému sestupu a nakonec v baráži celou sezónu zachránil.

Na klub navíc hodně silně dopadla epidemie koronaviru, společně se Schalke jsou to dva nejpostiženější bundesligové kluby. Klub hlásil, že kvůli epidemii mu klesly příjmy až o 40 milionů eur (což je asi 1/4 ročního rozpočtu) a musel přijmout i jistou státní pomoc v podobě úvěru.

Příchody a odchody

Werder výrazně omladil kádr. Smlouvy nebyly prodlouženy zkušeným hráčům, a proto zadarmo z týmu odešli Nuri Sahin (do Antalyasporu – Turecko), Fin Bartels (Kiel), Sebastian Langkamp (bz angažmá), Philipp Bargfrede (bez angžmá). Svoji dlouholetou kariéru ukončil Claudio Pizarro. Velkou ztrátou je konec hostování Kevina Vogta, který se vrátil do Hoffenheimu.

Celkově se počítá s odchodem Milota Rashici. Hodně se spekulovalo o jeho odchodu do Lipska, ale v tomto směru je zatím poměrně klid. Rashica měl ve smlouvě výstupní klauzuli, jejíž výše byla vázána na to, v jaké soutěži bude hrát Werder v nadcházející sezóně. V případě Bundesligy to má být zhruba 35 milionu, v případě 2. Bundesligy pouze 15. Tu první částku ale v letošní ekonomické situaci klubů není asi nikdo ochotný zaplatit, vypadá to na částku v rozmezí 15-20 milionů. Rashica má smlouvu ještě na dva roky, takže Werder není úplně tlačený do přestupu.

Werder některé hráče, kteří v klubu hostovali, získal natrvalo. Respektive podle smlouvy o hostování je musel získat natrvalo, protože opce byly vázány na účast v Bundeslize v nadcházející sezóně. Klub takto získal Bittencourta z Hoffenheimu (7 milionů) a Topraka z Dortmundu (4 miliony). Z nižších soutěží přišli zadarmo Patrick Erras z Norimberku a Felix Agu z Osnabrücku. Na hostování z Manchesteru United přichází talentovaný křídelník Tahith Chong, z Ekvádru přišel zadarmo další ofenzívní talent Johan Mina.

Kádr

Jak už bylo zmíněno, kádr prošel poměrně výraznou obměnou a omlazením. Celkově je to ale zajímavý mix zkušených hráčů (Gebre Selassie, Toprak, Osako) s už celkem zkušenými hráči středního věku (Eggesteinové, Selke nebo Pavlenka) a s talentovanými mladíky (Sargent).

V minulé sezóně byla problémem pozice defenzívního záložníka, protože se ukázalo, že Nuri Sahin už nestíhá, měl především obrovské deficity v rychlosti. Na jeho místo přišel Erras z Norimberku a uvidíme, jestli se dokáže prosadit.

Celkově má kádr problém právě s rychlostí. Jeho hráči nepatří zrovna mezi rychlíky, ostatně i Milot Rashica, kterému se říká raketa, je v rychlosti podle oficiálních statistik až kolem 50. místa.

Proti loňské sezóně můžeme za posílení kádru brát také návrat dlouhodobě zraněných hráčů Topraka (odehrál jen deset zápasů) a Füllkruga (odehrál jen osm zápasů).

Trenér

Florian Kohfeldt má Werder v srdci. Ale po loňské sezóně sám přiznal, že některé problémy z loňské sezóny jdou za ním. Především to přehnal s tréninkem v přípravném kempu, z čehož rezultovala velká únava hráčů a následná zranění, která trápila Werder v podstatě celou loňskou sezónu.

Jak si Kohfeldt udělal skvělé jméno hlavně během předminulé sezóny, kdy hrál Werder skvělý ofenzívní fotbal s množstvím vypracovaných šancí, tak si ho trochu zkazil v té minulé a uvidíme, jestli si z toho dokáže vzít ponaučení. Protože případnou další podobně špatnou sezónu, jako byla ta minulá, by už určitě ve funkci nepřežil, přestože má smlouvu do roku 2023.

Ke změnám došlo na postu asistentů. Dvěma z nich byly ukončeny smlouvy a místo nich přišel Danijel Zenkovič. Asistentem zůstává Tim Borowski.

Příprava

Werder zatím odehrál v přípravě pět zápasů a všechny dokázal vyhrát. Čeká jej už jen poslední zápas proti Hannoveru. Soupeři Werderu byly postupně týmy Braunschweigu (2:0), rakouské týmy Linec (4:1) a Lustenau (4:2), nizozemský Groningen (4:0) a St. Pauli (1:0).

Pro klub je pozitivní, že se zvedá forma Selkemu, daří se i Sargentovi a své si odvede také Rashica. Ten zkraje přípravy nenastupoval, ale nyní, když se jeho přestup táhne, tak jej už Kohfeldt nominuje i do přípravných zápasů. Do formy se také dostává Johannes Eggestein, který na konci minulé sezóny většinou seděl jen na tribuně.

Styl hry

Kohfeldt rád mění rozestavení podle soupeře, Werder hrává na tři i na čtyři obránce. Stejně tak různě mění zálohu i útok. V přípravě se zatím drží klasického rozestavení na čtyři obránce a různě rotuje zálohou a útokem. V útoku to vypadá, že bude mít dvě základní alternativy – buď tři ofenzívní hráči (jeden střední útočník a dvě křídla, typicky asi Osako, Füllkrug/Selke, Sargent) nebo hrotový útočník a druhý stažený útočník – hrot Füllkrug/Selke a stažený Rashica/Osako/Sargent.

Defenzívní záložník Erras je díky své výšce (196 cm) dobrý v obraně, má dobré přihrávky, trenér Kohfeldt by k němu chtěl ale ještě někoho rychlejšího.

Předpokládaná sestava

Dresy

Česká a slovenská stopa

V kádru najdeme dva české hráče. Jednak je to služebně nejstarší hráč áčka Werderu Theo Gebre Selassie, který je v áčku už od roku 2012. Nyní má smlouvu ještě na jeden rok a počítá se s ním i nadále na pozici pravého obránce. Uvidíme, jestli Theo prodlouží o další rok, nedá se čekat že by šel někam jinam, za rok se buď vrátí domů nebo bude pokračovat ve Werderu. V nedávném rozhovoru řekl, že vidí jako velmi pravděpodobné, že to bude jeho poslední sezóna v dresu Werderu.

Druhým Čechem je Jiří Pavlenka. Tento brankář je neotřesitelnou jedničkou v brance. V souvislosti se špatnou ekonomickou situací Werderu se také o něm psalo, že by mohl odejít a pomoct tak Werderu z problémů, nakonec to vypadá, že zůstane. Smlouvu má ještě na dva roky a za rok by mohla být ideální šance udělat ještě jeden krok v kariéře směrem nahoru.

Co od nich čekat?

Werder si nemůže dovolit další podobnou sezónu. Jak trenér Kohfeldt, tak i sportovní ředitel Baumann by vysoce pravděpodobně po další takové sezóně své funkce neustáli. Moc horší než loni to už být nemůže, takže by Werder měl jít směrem nahoru. Ale jak vysoko to bude? Pokud odejde Rashica, tak žádné velké zázraky to asi nebudou. Možná ale vyskočí někdo z mladých hráčů a stane se novou hvězdou Werderu.

Koho sledovat?

Josh Sargent – americký talent, který loni poprvé výrazně povyskočil. V loňské sezóně zaznamenal čtyři góly a čtyři asistence. Dokáže se prosadit letos ještě výrazněji?

Patrick Erras – posila z Norimberku. Má z sebou jednu bundesligovou sezónu právě v Norimberku, tehdy se do sestavy probojoval pro jaro. Tento defenzívní záložník, který je kvůli svému stylu hry mnohými srovnávaný s legendou Werderu Frankem Baumannem patřil letos na jaře mezi několik málo pozitivních zjevů v Norimberku.

Ömer Toprak – Topraka poslední sezóny trápí zranění, v té minulé musel kvůli různým kratším zraněním vynechat dohromady 22 zápasů.  V minulých letech to bývalo lepší, ale přesto musel pokaždé skoro 10 zápasů vynechat. Dokáže zvládnout sezónu bez problémů a stane se oporou obrany Werderu? Po návratu Vogta z hostování do Hoffenheimu by to pro Werder bylo velmi důležité.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: