Předligové představení Vfb Stuttgart 2020-21

Doba čtení: 4 minuty

Vfb Stuttgart je v posledních letech týmem, který poměrně pravidelně střídá dvě nejvyšší německé soutěže. V posledních pěti letech dvakrát sestoupil, ale okamžitě se dokázal vrátit zpátky.

Po sestupech v letech 2016 a 2019 se bude chtít klub v Bundeslize stabilizovat a odvrátit další sestupy. Klub přitom nemá problémy finanční a sestupy jsou především kvůli špatné sportovní práci.

Příchody a odchody

Stuttgart především změnil hostování v přestupy. Jedná se  brankáře Kobela (Hoffenheim, 4 miliony), defenzívního záložníka Enda (St. Truiden – Belgie, 1,7 milionu) a pravého obránce Stenzela (1,3 milionu, Freiburg). Na hostování z Arsenalu přišel střední obránce Mavropanos (0,25 milionu, hostoval v Norimberku), z hostování v Düsseldorfu se vrátil levý záložník Thommy. Velkou posilou do defenzíívy by měl být středního obránce Anton (Hannover, 4 miliony).

Svoji aktivní kariéru ukončil Mario Gomez, do béčka byl přeřazen střední obránce Badstuber, Dalšími odchdoy jsou hráči, kteří už loni hostovali jinde a nyní byla jejich hostování změněna v přestup. Jedná se o útočníka Donise (Remeš, 4 miliony) a Akola, , který hraje na levém křídle (Amiens, 3,5 milionu). Hostování z Liverpoolu ukončil obránce Philips.

Velkou otázkou je ještě to, jestli v klubu zůstane útočník Nicolas Gonzalez. Pokud by odešel, tak by v útoku vznikla opravdu velká slabina a bylo by potřeba pořídit posilu.

Kádr

Vedení klubu považuje za solidně obsazenou defenzívu a tím, že se podařilo změnit hostování klíčových defenzívních hráčů v přestup, koupit Antona a zajistit hostování Mavropanose, tak ji považuje za hotovou. Naopak u ofenzívy je to složitější, vše hodně závisí na Gonzalezovi. Od je případného přestupu si Stuttgart slibuje částku přes 20 milionů, takže případný nákup by nemusel být zas tak velký problém.

Článek:  Představeny dresy Brém a Stuttgartu

Kádr je relativně zkušený, ale opět ofenzíva je problém. Po odchodu Maria Gomeze vznikla v útoku přece jen díra. Kromě jedné sezóny v Bundeslize Gonzaleze další útočníci s touto soutěží nemají žádné zkušenosti. Celkově má ale Stuttgart druhý nejmladší kádr v lize.

Možná pro mnohé nečekané vyřazení Badstubera z týmu trenér Matarazzo odůvodňuje sportovními aspekty: „zkušenost neznamená výkonnost.“

Trenér

Na lavičce Stuttgartu sedí Pellegrino Matarazzo. Podle jména jde poznat, že se jedná o Itala, je narozen v USA, má italské občanství a poslední roky. Po vystudování univerzity odešel v roce 2000 do Německa a jako hráč se dostal maximálně do třetí nejvyšší německé soutěže. V roce 2010 ukončil hráčskou kariéru a začal trénovat. Vedl postupně mládež Norimberku, pak Hoffenheimu a od ledna 2018 byl dokonce asistentem Juliana Nagelsmanna a později také Olivera Schreudera u prvního týmu Hoffenheimu. V lednu 2020 přišel do Stuttgartu, který vytáhl z třetího na postupové druhé místo. Jeho aktuální smlouva je na dvě nadcházející sezóny.

Zajímavostí je, že trenérskou licenci dělal společně s Nagelsmannem.

Trenérský štáb doznal během léta poměrně velkých změn. Na požadavek Matarazza přišli dva noví asistenti, nový kondiční trenér a součástí týmu je také nově psycholog.

Příprava

V přípravě podává Stuttgart zatím slušné výkony. V prvním zápasu vyklepl Sandhausen 6:1, pak sice prohrál s Liverpoolem 0:3 (ten hrál ale v hodně silné sestavě), vyhrál na půdě HSV 3:2 (když vedl už 3:0), porazil Bileefeld 2:0. V posledním přípravném zápasu čeká na nováčka Bundesligy francouzský Racing Štrasburk.

Článek:  Stuttgart prý chce Olayinku ze Slavie

Styl hry

Ve 2. lze se v jarní části Stuttgart vyznačoval ofenzívní hrou, aktivním presinkem, snahou o rychlé získání míče po jeho ztrátě. Základním kamenem úrazu je určitá rovnováha mezi ofenzívou a defenzívou. V každém případě v průběhu jara došlo proti podzimu k pozitivní změně – klub střílel víc gólů a současně méně inkasoval. Zatímco za podzim činil rozdíl skóre +6, za jaro to bylo +15.

Otázkou samozřejmě je, jak si tým povede proti těžším soupeřům ve vyšší soutěži a jestli si udrží svůj styl hry.

Předpokládaná sestava

Dresy

Česká a slovenská stopa

V týmu nejsou žádní čeští ani slovenští hráči.

Co od nich čekat?

Klasickými cíli nováčka je záchrana. nijak výrazně odlišené cíle nebude mít ani Stuttgart. Pokud by se mu podařil začátek (v prvních šesti kolech hraje čtyřikrát s týmy, které můžeme čekat na konci sezóny v dolní polovině tabulky), tak by mladí hráči mohli nabrat sebevědomí a mohla by z toho být pro klub solidní sezóna. Hlavním cílem je stabilizovat tým  Bundeslize.

Vedení klubu se nepouštělo do žádných rizikových nákupů, ale pořídilo osvědčenou kvalitu. Na druhou stranu sportovním ředitelem klubu je Sven Mislintat, který si udělal skvělé jméno jako šéf skautů v Dortmundu a umí dobře rozpoznat talentovaného hráče. Ostatně loňské kvalitní příchody za málo peněz ukázaly, že Mislintat má opravdu dobré oko. A třeba vyskočí někdo i letos.

Koho sledovat?

Nicolas Gonzalez – U tohoto hráče je vůbec otázkou, jestli jej v dresu Stuttgartu budeme moct sledovat. Pokud nakonec v klubu zůstane, tak bude určitě hlavním tahounem ofenzívy a měl by se starat o střílení gólů. Loni jich ve 2. lize nastřílel 14. Přestože měří jen 180 cm, je silný v hlavičkových soubojích a také má kvalitní dribling. Je to levák, góly loni střílel pouze levou nohou nebo hlavou.

Silas Wamangituka – před rokem přišel do Stuttgartu za osm milionů a na jaře se tomuto křídleníkovi opravdu začalo dařit. Jeho velmi silnou stránkou je rychlost a celkově rychlý přechod do útoku. Na podzim ještě často střídal, ale nový trenér Matarazzo na tohoto mladého hráče z Konga (20 let) začal sázet a ten mu rychle důvěru splatil. Na jaře zaznamenal dva góly a sedm asistencí, velkou část právě po restartu soutěže po korona přestávce.

Waldemar Anton – tento 24letý střední obránce přišel z Hannoveru. Je to typický vůdčí typ, už před dvěma lety dělal v Hannoveru kapitána. Ostatně vedení Hannoveru se jej nechtělo vzdát a vyjednávání o přestupové částce byla složitá. Sám Anton říká, že se ve Stuttgartu nechce nijak schovávat a chce si říct své i v kabině. Na svém kontě má už 69 bundesligových zápasů a 61 zápasů ve 2. lize. Takže v maldé kádru Stuttgartu bude patřit mezi ty zkušenější hráče.

5 1 vote
Article Rating
Článek:  Předligové představení Werder Brémy - 2020/21
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: