Předligové představení – Eintracht Frankfurt 2020/21

Doba čtení: 3 minuty

Eintracht Frankfurt měl předchozí dvě letní přestupová období ve znamení obrovských změn v kádru, letos je to podstatně klidnější.

Jen si vzpomeňme na loňské léto a odchod celého hvězdného útoku Haller, Jovič, Rebič a naopak příchody Sowa, Dosta nebo Silvy. V létě 2018 zase z týmu odešli Boateng, Wolf, Mascarell nebo Hrádecký a místo nich přišli Paciencia, Kostič, Hinterregger a další. S výjimkou kvarteta obránců Abraham, Hasebe, Chandler a da Costa jsou všichni hráči v prvním týmu nebo v klubu maximálně dva roky.

Příchody a odchody

Frankfurt šel opět svojí tradiční cestou. Vyzkoušené hráče z hostování koupil natrvalo. Tentokrát se to týkalo útočníka André Silvy, který přišel z AC Milán za 9 milionů. Do týmu přišel také levý záložník Steven Zuber z Hoffenheimu, kterého Frankfurt vyměnil za Mijata Gačinoviče. posilou hlavně do budoucnosti by měl být 21letý útočník Ragnar Ache, který přišel za 2 miliony ze Sparty Rotterdam. Někteří hráči se vrátili z hostování (Willems, Tuta nebo Falette) a uvidíme, jestli je čeká v týmu Eintrachtu nějaká budoucnost.

Z týmu odešel už zmiňovaný Gačinovič do Hoffenheimu, defenzívní záložník Torró do španělské Pamplony (za 2 miliony). Svoji kariéru ukončili obránce Marco Russ, defenzivní záložník Gelson Fernandes. Smlouva nebyla prodloužena záložníkovi de Guzmánovi, který si zatím nenašel nový klub.

Kádr

Kádr zásadních změn nedoznal a kvalita v něm je. Jelikož Eintracht letos nehraje evropské poháry, dá se čekat, že ještě dojde k nějakému zúžení. V kádru je aktuálně 30 hráčů, což je na jednu soutěž zbytečně mnoho. V brance je jedničkou Trapp, dvojkou Rönnow, je možné, že jeden z brankářů odejde.

Na pozice středních obránců má trenér Hütter hned pět opravdu kvalitních hráčů na tři pozice. Pravá bek (či halfbek) je jasný – Danny da Costa. Otázkou je levá strana. Na této pozici by mohl Kostič, který je ale hodně ofenzívní a spíš je to záložník než krajní obránce.

Silný je střed zálohy – Sow, Rode, Kohr a Ilsanker. Tady by neměl být velký problém. Ofenzívním záložníkem by měl být Kamada, který loni podával výborné výkony. V útoku má trenr Hütter solidní výběr v podobě Silvy, Dosta a třetím do partie je Paciencia.

Trenér Hütter má v podstatě na každou pozici kvalitní náhradníky a případná zranění neb tresty by neměly být zas velkým problémem.

Trenér

Trenér Hütter vstupuje už do své třetí sezóny ve Frankfurtu. Poprvé jej nečekají evropské poháry, ale pouze Bundesliga. Ve své první sezóně po tragickém startu dotáhl Frankfurt do Evropské ligy (7. místo v Bundeslize) a tým zářil také v Evropské lize, když se dostal do semifinále. Loni to už bylo trošku slabší, přesto deváté místo v Bundeslize a osmifinále v Evropské lize není špatné.

Hütter nepreferuje nějaké pevné rozestavení, pravdou ale je, že nejčastěji hrává v rozestavení 3-5-2. Na jaře ale hrával také se čtyřmi obránci.

Příprava

Vzhledem k účasti Eintrachtu v dohrávce Evropské ligy odehráli Orli pouze dva přípravné zápasy. 2:1 porazili Eindhoven a pak stejným poměrem prohráli s Ajaxem. Ten výsledek s Ajaxem je ještě v podstatě dobrý, protože průběhy hry by odpovídala větší prohra.

Styl hry

Frankfurt nejčastěji hrává na tři obránce, trenér Hütter preferuje rozestavení 3-5-2.

Frankfurt má velice nebezpečné standardky (Hinteregger 8 gólů ze standardek, tým z nich nastřílel nejvíc gólů ze všech). Jak při standardkách, tak ze hry dokáže Frankfurt hodně hrozit hlavou, což ostatně ukázal i v první kole DFB POkalu, když oba góly Lvům dal hlavou.

Předpokládaná sestava

Dresy

Česká a slovenská stopa

V tým nejsou žádní čeští ani slovenští hráči

Co od nich čekat?

Pro Eintracht v letošní našlapané sezóně bude výhodou, že nebude hrát evropské poháry, takže jeho hráči budou mít víc odpočinku. Navcí po razantních zěměnách v minulých letních přestupových obdobích teď přišel spíš klid a tým by mohl být sehranější. Na druhou stranu bude muset trenér Hütter pravděpodobně bojovat s nespokojeností některých hráčů, kteří nebudou nastupovat. Eintracht by se měl zhruba držet v polovině tabulky, uvidíme, jestli to vyjde i na Evropskou ligu.

Koho sledovat?

André Silva – loni v týmu hostoval z AC Milan a oanovala s ním obrovská spokojenost, takže je Frankfurt koupil na stálo. Loni nastřílel dvanáct gólů, z toho po restartu soutěže v květnu. Góly umí dávat oběma nohama i hlavou. Dokáže svoji bilanci zopakovat i letos?

Daichi Kamada – jedno z velkých překvapení loňské sezóny. Do Frankfurtu přišel už v roce 2017, ale zkraje se vůbec neprosazoval, předloni hostoval v Belgii, což mu obrovsky pomohlo. V loňské sezóně to byl jeden z motorů zálohy, hráč, který dokáže vymýšlet zajímavé akce. v Bundeslize zaznamenával asistence, v Evropské lize střílel góly.

Evan Ndicka – po svém příchodu do Frankfurtu před dvěma lety ve své první sezóně opravdu zaujal. Loni to bylo trochu horší, ale pořád hrál relativně pravidelně. Měl by ještě zapracovat na přihrávkách. Udělá letos rozhodující průlom?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: