Předligové představení 1. FSV Mainz 05 – 2020/21

Doba čtení: 4 minuty

Mainz je klub, který se zaměřuje na výchovu mladých hráčů, většinou ze zahraničí (hlavně z Francie). Relativně levně nakoupí, několik let hráče zlepšuje a následně je prodá za velké peníze.

Letos je přestupový trh ale hodně zamrzlý, ceny šly hodně dolů a pro tyto kluby nastávají horší časy. Navíc Mainz počítá s tím, že nějaké hráče prodá, staví na tom část svého rozpočtu.

Příchody a odchody

V kádru Mainzu zatím nedošlo k žádným zásadním změnám. Nikdo z klíčových hráčů neodešel – hostování ukončili Bruma (vrátil se do Wolfsburgu) a Awoniyi (vrátil se do Liverpoolu). Oba ale byli spíše náhraníky, kteří toho moc nenahráli. V klubu se zatím neposadil loňský drahý nákup Pierre-Gabriel (přišel před rokem za 5,5 milionu z Monaka) a jde hostovat zpátky do Francie do Brestu.

Na straně posil ale také není velký pohyb. Z Paderbornu přišel střední obránce Luca Kilian (za 2 miliony), už v zimě podepsal Mainz přestup se středním obráncem Dimitrim Lavaléem (zadarmo ze Standardu Lutych).

Velkou otázkou, na jejíž odpověď se čeká, jsou možné odchody útočníka Matety, defenzivního záložníka Kunde Malonga a středního obránce Niakhatého. Asi se nedá čekat, že by odešli všichni tři. Mateta otevřeně vyhlašuje, že by chtěl odejít, ale má smlouvu ještě na tři roky. Navíc loňská sezóna se mu moc nevydařila, takže o něj zatím nějaký velký zájem není. Sportovní ředitel klubu Schreuder říká, že jsou sice nějaké dotazy, ale žádná konkrétní jednání o přestupu. Podobná situace je u Kunde Malonga. Ten ve španělských médiích mluví  o tom, že by se rád vrátil do Atletica Madrid, kde hrál v mládeži. Na pozici středního obránce má Mainz slušnou konkurenci, sice je Niakhaté ze středních obránců asi nejlepší, ale současně také nejlépe zpeněžitelný. A Mainz se ho i snaží prodat.

Článek:  Předligové představení SC Freiburg 2020/21

Kádr

Kádr zatím nedostal zásadních změn, což je v Mainzu nezvyklé. V posledních pěti letech pravidelně odcházel nějaká opora do lepšího klubu. Letošní (prozatímní) stabilita by mohla týmu prospět. Jeden ze zkušených hráčů týmu Daniel Brosinski (v klubu od roku 2014) dokonce kritizoval současnou strategii klubu, protože velká fluktuace v týmu pak škodí výkonům. Klub také trochu omezil množství cizinců, do klubu přišel německý reprezentant do 21 let Kilian.

Kádr by měl být sehranější než loni a pokud klíčoví hráči jako Mateta budou mít dostatečnou motivaci, tak by měl být minimálně na stejné úrovni jako v loňské sezóně. Kádr má i slušnou šířku, na tým, který nečekají evropské poháry, jsou i pozice náhradníků solidně obsazeny.

Trenér Beirlorzer si pochvaluje i čtyři mladíky, které vytáhl z mládeže a klidně se může stát, že z někoho z nich bude překvapení nové sezóny. Nejvíc údajně zatím zaujal 17letý ofenzívní záložník Paul Nebel.

Trenér

Achim Beierlorzer přišel k týmu během podzimu, když krátce po vyhazovu z Kölnu nastupoval v Mainzu. Po kritice zkušených hráčů trenér pro tuto sezónu přistoupil k určitým opatřením ke zvýšení disciplíny a celkového týmového ducha. Klub bude klást větší důraz na výuku němčiny, trenér Beierlorzer uvedl, že informace se hráčům budou předávat pouze v němčině. Nová pravidla ohledně disciplíny poznal útočník Mateta, který kvůli opakovaným pozdním příchodům v průběhu týdne před zápasem, musel během přípravného zápasu běhat kolečka na tréninkovém hřišti.

Článek:  Předligové představení Hertha BSC - 2020/21

Nová sezóna bude výzvou i pro Beierlorzera. Pro něj byla minulá sezóna historicky první v Bundeslize.

Příprava

Příprava týmu neprobíhá zrovna ideálně, dokonce kvůli pozitivním testům na koronavirus musel být odvolán jeden přípravný zápas. Trenér Beierlorzer si zatím zoufá nad mizernou efektivitou týmu. Tým je podle něj v zápasech často lepší, ale není schopen střílet góly.

V prvním zápasu vypráskali Würzburg 6:0, V zápasu na 120 minut prohráli se Sandhausenem 0:1 a dvakrát prohráli s Hoffenheimem ve dvojzápasu 1:2

Styl hry

Hra Mainzu je založená spíše na útoky středem hřiště, Beierlorzer našel pro tým vhodné rozestavení 4-2-3-1. Podzim a začátek jara byl i pro Beirlorzera hledáním, ale nakonec se ke konci sezóny tento systém ustálil.

Klíčové bude se zbavit problémů, které tým provázely v minulé sezóně. velké množství inkasovaných gólů a špatné bránění standardních situací. A celkově hodně faulů.

Předpokládaná sestava

Dresy

Česká a slovenská stopa

V týmu nejsou žádní čeští nebo slovenští hráči

Co od nich čekat?

Velmi důležité bude, zda v týmu zůstanou Mateta a Kunde. S těmito dvěmi hráči (patřičně motivovanými a nefrustrovanými z toho, že museli zůstat v Mainzu) a se skupinou mladých hráčů by se Mainz mohl posunou mírně nahoru. Nedá se čekat boj o evropské poháry, ale klidný střed reálný je. Dá se čekat, že vyskočí zase nějaký mladý talentovaný hráč.

Koho sledovat?

Jeremiah St. Juste – tento Nizozemec, který do Mainzu přišel loni v létě za osm milionů z Feyneordu zanechal v první sezóně velmi dobrý dojem. Pokud by zůstal Niakhaté, měl by Mainz velmi mladou ale současně velmi kvalitní dvojici středních obránců. A pro případnou ztrátu formy nebo zranění i slušné náhradníky. St. Juste umí být nebezpečný ze standardky a současně poměrně málo fauluje (průměr jeden faul na zápas)

Robin Quaison – dejme si matematickou hádanku. V posledních třech sezónách nastřílel postupně 4, pak 7 a loni 13 gólů. Kolik by jich měl nastřílet v nadcházející sezóně? Mně to vychází na 25. Klíčový hráč ofenzívy Mainzu, který loni vstřelil dva hattricky. Hrát může v útoku, na levém křídle nebo pod hrotem. Pokud se k němu přidá nějaký další ofenzívní hráč, tak bude Mainz dopředu velmi silný.

Aaron – v Mainzu má za sebou dvě sezóny. Předloni hostoval z Espanyolu Barcelona a zaujal natolik, že z něj udělal Mainz nejdražší nákup své historie (9 milionů). Loni to nebylo špatné, ale přece jen se od toho mladého španělského levého obránce čekalo trochu víc. Dokáže opravdu prorazit letos. Ve 23 letech je asi nejvyšší čas, pokud se chce z Mainzu dostat do lepšího týmu. Možná by mu prospělo trochu konkurence, protože další levý obránce v klubu není.

5 1 vote
Article Rating
Článek:  Předligové představení Vfb Stuttgart 2020-21
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: