Poznatky z prvního zápasu Bayernu pod Kovačem

Doba čtení: 2 minuty

V sobotu hrál Bayern první přípravný zápas pod vedením nového trenéra Nika Kovače (v Klagenfurtu výhra 3:1 proti PSG), německý server TV stanice Sky Sport si všiml několika zajímavostí z tohoto zápasu.

Taktická flexibilita

Kovač už na své úvodní tiskovce oznámil, že by chtěl zachovat herní styl Bayernu, ale současně také, aby tým byl schopen pozměnit styl v průběhu zápasu. Proti PSG hrál Bayern nějakou dobu na čtyři obránce a nějakou dobu na tři. A tým hraje s velmi rychlým přechodem do útoku, mnohem rychleji, než tomu bylo za Kovačových předchůdců.

Hráči mají dobrou kondici

Už ve Frankfurtu byl Kovač známý tím, že je zastánce dlouhých a hlavně náročných tréninků, což pokračuje i nyní v Bayernu. Při dvou tréninkových fázích hráči strávili na hřišti až 5 hodin. Hráčům sice ještě proti PSG chyběla čerstvost, ale všechny tři góly vstřelili v druhém poločasu. Posledních třicet minut to byla v podstatě hra na jednu branku. Arjen Robben: „Po přestávce jsme si vypracovali víc šancí a vstřelili tři góly. A běhali jsme až do konce zápasu. Soupeř měl už trochu fyzické problémy, my jsme měli kondici asi o něco lepší. Kvůli tomu jsme ostatně pracovali.“

Článek:  Sestřihy zápasů 2. kola Ligy mistrů 2020/21

Kvalitní standardky

Na mistrovství světa padlo obrovské množství gólů ze standardek (42 %) a Bayern tento trend zachytil. Dva góly ze tří vstřelil Bayern ze standardky. První dal Javi Martinez po rohu, druhý pak Renato Sanches z volného přímého kopu. Gnabry po zápasu prozradil, že standardky trénovali.

Renato Sanches zahrál dobře

Portugalský navrátilec při prvním zápasu obstál velmi dobře a patřil k nejlepším na hřišti. Byl silný v soubojích, měl dobrou kondici a dokázal vstřelit gól. Kovač o Sanchesovi: „On potřebuje náklonnost a podporu ze všech stran – nejen od spoluhráčů nebo trenéra, ale od celého klubu. Vím, co umí. Není to tak, že zapomněl hrát fotbal. Určitě v této sezóně odehraje za Bayern hodně dobrých zápasů.“

Coman a Gnabry vytváří tlak na Robbena a Ribéryho

Na křídlech nastoupili v první půlce zkušení Robben a Ribéry, o přestávce vystřídal Ribéryho Coman a v 62. minutě šel na hřiště Gnabry. S příchodem těchto mladíků hra Bayernu získala ještě víc na tempu a branka soupeře byla ve větším nebezpečí. Gnabry svůj výkon korunoval přihrávkou na gól 17letého mladíka Zirkzeeho.