Pohárový zápas Schalke proti Schweinfurtu odložen

Doba čtení: 2 minuty

Z hodně zajímavého důvodu byl odložen nědělní pohárový zápas Schweinfurt – Schalke.

V pátek totiž rozhodl zemský soud v Mnichově o předběžném opatření o soupeři Schalke v prvním kole DFB Pokalu. Není jasné, kdo tím soupeřem bude. A z tohoto důvodu byl zápas Schalke odložen. Nemá to nic společného s Schalke, ale s pravidly, jaké mají některé regionální fotbalové svazy pro nasazování do DFB Pokalu.

V DFB Pokalu kromě týmů z nejvyšších soutěží hraje 21 vítězů a regionálních pohárů a dále tři týmy z největších regionálních svazů (Bavorsko, Vestfálsko a Dolní Sasko). Schalke dostalo do prvního kola právě takového soupeře z Bavorska. Každý z těchto tří svazů si může určit způsob, jak se právě tento tým vybere. V Bavorsku tento tým vybírají tak, že do DFB Pokalu nominují nejvýše umístěný tým z Regionalaligy (který je oprávněný hrát DFB Pokal, což nejsou například béčka klubů).

Článek:  Schalke na tiskovce prezentovalo změny v klubu

V Bavorsku vybrali Schweinfurt, který skončil v bavorské Regionallize na druhém místě, vítězem se stal Türkgücü Mnichov. V Bavorsku se totiž rozhodli, že budou nyní na podzim ještě dohrávat nedohranou Regionalligu. Ostatní soutěže se nedohrávají a hraje se nebo brzy začne sezóna 2020/21. Bylo rozhodnuto, že Türkgücü postoupí do 3. ligy, ze soutěže je včetně svých výsledků vyřazeno a soutěž se dohraje pouze v 17 týmech. Proto přišlo rozhodnutí, že Türkgücü už není nejvýše postaveným týmem z Regionalligy, ale je jím Schweinfurt.

A v pátek soud rozhodl ve prospěch Türkgücü. Ale rozhodnutí ještě není pravomocné. Bavorský svaz se proti němu chce odvolat. Ale protože samozřejmě během víkendu není reálné, že by se došlo k definitivnímu rozhodnutí, tak Bavorský svaz požádal DFB, aby zápas odložil.

Sportovní ředitel Schalke Jochen Schneider to jen komentoval slovy: „Nad postupy Bavorského svazu můžeme jen kroutit hlavou. Nebyly za několik týdnů a měsíců schopní určit svého oprávněného zástupce do DFB Pokalu. Ale samozřejmě se na zápas těšíme, ať už bude soupeřem kdokoliv.“

5 1 vote
Article Rating
Článek:  Schalke řeší finanční problémy propouštěním řidičů
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: