Podivný zápas Marca Stendery

Doba čtení: < 1 minuta

V pondělní dohrávce 2. ligy mezi Hannoverem a Darmstadtem došlo těsně před koncem zápasu k podivné situaci.

Genki Haraguchi centroval míč ze strany do středu a trefil záda hlavního rozhodčího, od něj se míč odrazil k Marcu Stenderovi, který krásnou střelou vyrovnal na 2:2. Hlavní rozhodčí ale po spolupráci s VAR gól neuznal, protože jej míč zasáhl. Přesněji jej zasáhl významně a rozhodčí významně změnil dráhu míče, čímž dostal Hannover do výhody. Pokud by jen míč lehce hlavní rozhodčí tečoval a jen lehce změnil dráhu letu míče, tak by se hra nepřerušovala a gól by platil. To byl pravděpodobně také důvod, proč hlavní rozhodčí celou situaci konzultoval s VAR (a sám se podíval na záznam), protože samozřejmě to, že jej míč zasáhl, pocítil.

Článek:  Hannover vyřadil pět hráčů kvůli nedisciplinovanosti

Celá situace nastala v kritické fázi zápasu těsně před koncem, kdy se domácí snažili vyrovnat. Ve čtvrtek podal Hannover námitku proti neuznání gólu. Při své námitce právě sází na to, že jeho tým nezískal žádnou výhodu tím, že míč zasáhl rozhodčího.

Paradoxně pro Marca Stenderu byl celý zápas hodně zajímavý. Do zápasu nastoupil jako náhradník v 84. minutě, krátce poté vstřelil gól, který ale nebyl uznán. Za protesty po tomto gólu obdržel žlutou kartu. V nastaveném času pak z frustrace kopl do rohového praporku a dostal druhou žlutou kartu a šel ven.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: