Ozan Kabak přestupuje na Schalke

Doba čtení: < 1 minuta

Velký hit letošního jara – obránce Stuttgartu Ozan Kabak, přestupuje na výstupní klauzuli do Gelsenkirchenu a bude v příští sezóně hrát za Schalke.

O Kabaka byl po vynikajícím jaru obrovský zájem v celé Bundeslize i z jiných zemí. Zájem o něj měli mít Bayern, West Ham nebo AC Milan, ale hráč dal nakonec přednost Schalke. V jeho smlouvě se Stuttgartem byla výstupní klauzule ve výši 15 milionů eur a vedení Stuttgartu už před časem prohlásilo, že počítají s Kabakovým odchodem.

Kabak je 19letý střední obránce, který v zimě přišel do Stuttgartu za 11 milionů eur z Galatasaraye a po půlroce odchází za o něco vyšší částku dál. Na jaře udělal ve Stuttgartu velmi dobrý dojem, zaznamenal dokonce tři vstřelené góly. Se Schalke se už potkal hned ve dvou zápasech – na podzim nastoupil proti Schalke ve dvou zápasech Ligy mistrů ještě za Galatasaray, na jaře pak v dresu Stuttgartu zůstal pouze na lavičce (jedná se o jediný zápas jara, kdy nehrál, chyběl ještě v prvním jarním zápasu, ale to se ještě vyřizoval jeho přestup).

Článek:  Hannes Wolf jde hostovat do Gladbachu

Zajímavé také je, že během jednoho roku s ním z pozice klubového manažera vedl jednání dvakrát ten samý člověk – Michael Reschke. V zimě při jednání s Galatasaray působil Reschke ve Stuttgartu a přivedl jej do Švábska, nyní už jako manažer Schalke jej přivedl do Gelsenkirchenu.

Sportovní ředitel Jochen Schneider Kabakův přestup komentoval slovy: „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat pro Schalke jeden z největších evropských talentů. Ozan Kabak se vědomě i přes velkou konkurenci rozhodl pro náš klub. Můj dík patří především trenérovi Davidu Wagnerovi a technickému řediteli Michaelu Reschkemu., kteří dokázali Ozana přesvědčit, že jeho krok na Schalke je ten správný.“

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: