O kom uvažuje Lipsko jako o nástupci Wernera?

Doba čtení: 2 minuty

Minulý týden byl oznámen konec angažmá Tima Wernera v Lipsku, který odešel za 53 milionů eur do Chelsea. Kdo by mohl hrát na jeho místě?

53 milionů je v pokoronových časech pěkná suma, ale třeba si uvědomit, že Lipsko ani omylem nemůže použít celou získanou částku na posily. Jednak se částka snižuje o provizi agentovi, dále o daně a hlavně Lipsko musí splácet své dluhy vůči mateřskému Red Bullu. V reálu má sportovní vedení klubu k dispozici z Wernerova přestupu částku zhruba o 20 milionů nižší, tedy něco přes 30 milionů eur. Aspoň tak o tom psal minulý týden SportBild.

První variantou doplnění by mohlo být využití vlastních zdrojů. Julian Nagelsamnn hraje s oblibou na dva útočníky, aktuálně nejvíc sází na duo Werner – Schick. Wernera určitě k dispozici mít nebude, u Patrika Schicka se uvidí, protože v Lipsku pouze hostuje z AS Roma. Dalšími útočníky v kádru jsou Poulsen a Lookman, z nichž ten druhý jmenovaný se ale letos moc neprosadil. Na hostování v Leedsu je aktuálně Jean-Kevin Augustin, ale s jeho návratem po průšvizích v minulé sezóně se určitě nepočítá. Navíc se pořádně neprosadil na podzim na hostování v Monaku ani nyní v Leedsu v anglické Championship.

Pro Lipsko je první možnou variantou zisk Patrika Schicka, se kterým má z letoška skvělé zkušenosti (10 gólů + 2 asistence). Problémem je částka, kterou Roma požaduje. Lipsko si při dojednání jeho hostování dalo do smlouvy opci, ale nyní v době pokoronavirové je i pro takový klub, jakým Lipko finanční stránce je, tato opce příliš vysoká. Vedení klubu jasně zopakovalo, že opce ve výši 29 milionů eur je pro ně aktuálně příliš vysoká a že si tak vysokou částku si nemůžou dovolit zaplatit. Trenér Nagelsmann by Schicka chtěl, ale chápe finanční situaci klubu.

Další alternativou, o které se často mluvilo, byl Milot Rashica z Brém. Ten má rovněž ve smlouvě klauzuli, její výše závisí na tom, jestli se Brémy zachrání nebo ne. V případě záchrany to má být 38 milionů, v případě sestupu pouhých 15 milionů. Na druhou stranu se nyní objevily informace, že klauzuli bylo nutno využít do 15. června, což se nestalo, takže se Lipsko musí s Werderem pro případ přestupu dohodnout. Vzhledem k finančním problémům Werderu bude bude brémský klub velmi pravděpodobně ochotný jednat o prodeji hráče v obou situacích. Proti přestupu ale mluví Rashicovy jarní výkony (žádný gól a dvě asistence).

Dalšími alternativami, o kterých se píše, je Patson Daka ze Salzburgu (21 let, letos 23 gólů v rakouské lize) nebo Luca Waldschmidt z Freiburgu. Tomu končí smlouva za rok, údajně má v té současné výstupní klauzuli, Freiburg by ale mohl být nucen prodat rok před koncem smlouvy i za nižší cenu (údajně kolem 15 milionů).

Celou situaci by mohly změnit případné další prodeje Lipska. Jako kandidát na odchod se zdá být Emil Forsberg, který hlavně na jaře až příliš často zahřívá lavičku. Další možností prodeje je Dayot Upamecano, o kterého byl zájem v minulosti. Tomu končí za rok smlouva, klub má zájem ji prodloužit, ale hráč podobný zájem spíš nemá. A Lipsko nemá zájem na tom, aby mu hráč odešel za rok zadarmo. Upamecano má ve smlouvě klauzuli ve výši 80 milionů eur, což za něj nyní nikdo nedá, ale je pravděpodobné, pokud hráč jasně vyjádří neochotu prodloužit smlouvu, tak Lipsko jej bude ochotné prodat i za menší cenu (asi až někde ke 40 milionům). Na druhou stranu by měl mít z prodeje Upamecana získat podíl i Salzburg (20 %). Tyto příjmy by pak vedení klubu daly nový prostor pro vyjednávání o příchodech.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: