Nová německá útočná hvězda: Jan-Fiete Arp

Doba čtení: < 1 minuta

V Hamburgu roste nová hvězda německého fotbalu – možný nástupce hráčů jako Gerd Müller, Karl-Heinz Rummenigge, Rudi Völler, Jürgen Klinsmann nebo Miroslav Klose. Jan-Fiete Arp.

Arp vletěl du Bundesligy jako velká voda. Zatím odehrál za HSV tři zápasy, derby proti Brémám, v Berlíně a nyní proti Stuttgartu, celkem odehrál 125 minut (v prvním zápasu 1 minutu, v druhém 34 minut a poslední zápas už odehrál celý) a vstřelil dva góly. Je to první hráč v historii, který nastoupil do Bundesligy a  narodil se po roce 2000 (přesněji 6. ledna 2000).

Arp je klasický útočník, který ale může nastupovat také na křídlech. Je to hráč, který na svůj věk vyniká přehledem a klidem v zakončení. Když se dostane do šance, tak ji dokáže proměnit.

Arp byl kanonýr už v mládeži a potvrzuje to pořád. Za HSV hraje od sezóny 2010/11, sezóně 15/16 nastupoval za mladší dorost HSV a v 24 zápasech se trefil 11x. V další sezóně nastupoval primárně stále za mladší dorost (21 zápasů a 26 gólů – 2x čtyři góly, 2x hattrick) a ve 4 zápasech na konci sezóny nastoupil za starší dorost a trefil se dvakrát. V této sezóně nastoupil za starší dorost pouze ve třech zápasech a dal 7 gólů!

Článek:  Hráč HSV napadl fanouška

Arp samozřejmě reprezentuje Německo, zatím hrál za tým U17. V 19 zápasech se trefil 18x! důležité je, že byl úspěšný v turnajích. na mistrovství Evropy U17 letos v květnu v Chorvatsku se stal druhým nejlepším střelcem turnaje, když v 5 zápasech vstřelil 7 gólů. Na nedávném mistrovství světa U17 v Indii dal v 5 zápasech 5 gólů a byl čtvrtým nejlepším střelcem turnaje. za letošní rok byl vyznamenán medailí Fritze Waltera pro nejlepšího juniora roku kategorie U17.

Embed from Getty Images

%d bloggers like this: