Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /var/www/clients/client37/web88/web/wp-includes/functions.php on line 5663
Nordderby – HSV vs. Werder – Fotbalová Bundesliga

Nordderby – HSV vs. Werder

Doba čtení: < 1 minuta

Vrcholem nejbližšího bundesligového kola bude sobotní derby severu aneb Nordderby mazi Hamburgem a Brémami.

Mezi oběma kluby je samozřejmě dlouhodobá rivalita, oba kluby byly v minulosti v Německu velmi úspěšné, dokázaly vyhrát několik titulů, ale současnost už tak radostná není. Ale vzájemný zápas je samozřejmě očekáván s velkým napětím mezi fanoušky obou táborů.

K derby se vztahuje samozřejmě z historie velké množství událostí. Například v vetech 1982 a 1983, kdy HSV jasně dominovalo v Německu a bylo jedním z nejlepších klubů na světě, dokázal klub z Hamburgu dosáhnout série 36 zápasů v Bundeslize bez porážky. A kdo ji ukončil? Právě největší rival z Brém, který tehdy vyhrál 3:2.

Legendární je také papírová koule ze zápasu semifinále Poháru UEFA v roce 2009 v Hamburgu. Domácí fanoušci tehdy připravili choreo a malá část se v podobě papírové koule dostala na hřiště v blízkosti rohového praporku. V 83. minutě chtěl obránce HSV Michael Gravgaard odehrát malou domů, ale balon mu na té papírové kouli odskočil, on jej dobře netrefil a byl z toho roh Brém. A z toho rohu hosté (trefil se současný sportovní ředitel Frank Baumann) dali rozhodující postupový gól na 3:1. I přes snížení HSV na 2:3 v samotném závěru už si postup zajistili hráči Werderu. Kouli pak moderátor německé televize Sat 1 předal tehdejšímu sportovnímu manažeru Werderu Klausi Allofsovi a nyní se nachází v muzeu Werderu.

Embed from Getty Images

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: