Löw nebude v září povolávat některé hráče

Doba čtení: 2 minuty

V září přijde první reprezentační přestávka (i když slovo přestávka není úplně správné, protože valná část lig se ještě hrát nebude) a německou reprezentaci čekají zápasy Ligy národů proti Španělsku a ve Švýcarsku.

Joachim Löw se v rozhovoru pro stránku DFB vyjádřil, že nechce rozptylovat hráče před finále Ligy mistrů, takže nominaci zveřejní až v úterý. Napověděl ale, že některé hráče nechá odpočívat a nebude je pro tyto dva zápasy nominovat. Jedná se o hráče Bayernu (Neuera, Gnabryho, Kimmicha a Goretzku) a dvojici hráčů z Lipska Halstenberg a Klostermann. Naopak někteří hráči jsou po zranění a potřebují se dostat do rytmu. S těmi pravděpodobně počítá a konkrétně Löw zmínil Süleho, Saného, Kehrera a Draxlera.

Pauzu pro uvedenou šestici Löw odůvodnil slovy: „V zásadě je důležité, aby si hráči odpočinuly, občerstvili a dobře zregenerovali – jak tělesně, tak i mentálně – a se svými kluby dobře zahájili sezónu. tito hráči by měli nyní pár ní vysadit a uklidnit se. Tato sezóna bude ještě velmi dlouhá a náročná. A požadavky na top hráče budou extrémní. A vrcholem naší sezóny je EURO, které se hraje až na konci sezóny.“

Chybět bude určitě také ter Stegen, který po vyřazení Barcelony šel na operaci s kolenem a chybět bude zhruba dva a půl měsíce. Chytat by tak pravděpodobně mohl Leno.

Löw nebyl konkrétně tázán na případnou nominaci některého ze starších hráčů, které z reprezentace vyřadil (Müller, Boateng, Hummels). ale v jedné své odpovědi naznačil, že s nimi i nadále nepočítá: „Možná se díky těmto absencím otevřou dveře některým novým hráčům. Řekli jsme, že po mistrovství světa 2018 budeme dávat prostor principiálně dávat prostor mladým hráčům, aby se mohli zlepšovat. Toho se držíme a jsme přesvědčeni, že to ze dne na den nevyhodíme z okna. Dalsi jsme našim mladým hráčům důvěru a oni se na nás můžou spolehnout. Nacházíme se uprostřed vzniku nového týmu a je to zajímavý proces.“

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: