Lothar Matthäus: Kádr Schalke je špatně poskládaný

Doba čtení: < 1 minuta

Lothar Matthäus ve svém pravidelném příspěvku na webu TV Sky kritizoval kádr Schalke.

Kádru Schalke chybí podle Matthäuse rychlostní hráči na kraje hřiště. A naděje jako Kutucu jsou demoralizovány, když se před ně postaví hráč jako je Ibiševič.

Matthäus dál píše: „Kádr se skládá z velkého počtu středních útočníků, ale má velký nedostatek křídel, která by se starala o to, aby soupeřova obrana roztáhla. Opory týmy byly v minulé sezóně za Wagnera vyřazeny z týmu a teď se mají starat o to, aby se dosáhlo výsledků. Celková skladba týmu odshora dolů není dobře promyšlena a naplánována.“

Podle Matthäuse někdy v minulých měsících se situace dostala do bodu, kdy tým přestal trenérovi Wagnerovi věřit. Často stavěl hráče na pozice, na kterých nemohli předvést nejlepší výkony. Třeba Sebastian Rudy je jako pravý obránce kompletně utopený. Takový hráč musí hrát ve středu hřiště nebo vůbec ne. Na této pozici nikomu nepomůže. Samozřejmě, že musí být profík schopný, aby výjimečně vypomohl na jiné pozici. Ale taková Wagnerova chybná rozhodnutí ho na konci stála jeho post. Schalke potřebuje trenéra, který klub zná a rozumí mu. Zkušeného, ostříleného šéfa, kterého budou hráči respektovat.

Článek:  Před Revírním derby Dortmund - Schalke

Takovým člověkem by mohl být podle Matthäuse Ralf Rangnick, který ale už sám řekl, že jeho angažmá na Schalke nepřichází do úvahy. Rangnick má podle Matthäuse dobrý vztah s Jochenem Schneiderem a nejlepší práci odváděl tehdy, když dostal velké kompetence ve sportovní oblasti, takže by se mu muselo nabídnout víc než jen trenérská židle.

 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: