Lipsko přivedlo Korejce Hwanga

Doba čtení: < 1 minuta

V Lipsku se objevil nástupce Timo Wernera – ze Salzburgu přišel Korejec Hee-chan Hwang.

Hwangovi je 24 let, měří 177 cm. V loňské sezóně nastupoval v Salzburgu, prosazoval se jak na podzim, kdy hrál vedle Haalanda, tak i na jaře vedle Zambijce Daky. Je zvyklý hrát vedle urostenějšího útočníka jako jsou dva výše jmenovaní, asi by mu to šlo i s Patrikem Schickem. V loňské sezóně v rakouské lize nastřílel 11 gólů a připsal si 12 asistencí.

Částka, za kterou Lipsko hráče koupilo není jasná. Kicker uvádí, že je to 9 milionů, s bonusy až 15. Sky naopak tvrdí, že částka je 15 milionů, s bonusy až 18 milionů. V každém případě podepsal smlouvu na pět let. A že by měl být nástupcem Wernera možná napovídá i to, že zdědil jeho číslo 11.

Článek:  Komplikace norských reprezentantů

Pro webové stránky Lipska Hwang řekl: „Těším se na novou výzvu v týmu RB Lipsko a na německou Bundesligu. Přicházím do mladého klubu a vysokými cíli a s týmem prahnoucím po úspěchu. To mně přesně vyhovuje stejně jako ofenzivní styl hry. Přestup do Lipska je pro mě dalším důležitým vývojovým stupněm. Chtěl bych pomoci, aby tým byl úspěšný a k tomu samozřejmě přispět co nejvíce góly.“

Hwang je už 18. hráčem, který přišel do Lipska ze Salzburgu. Celkem už Lipsko poslalo do Salzburgu podle Transfermarktu 99,5 milionu eur.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: