Lipsko čeká odveta v předkole Evropské ligy

Doba čtení: < 1 minuta

RB Lipsko čeká už druhý soutěžní zápas – odveta 2. předkola Evropské ligy.

Odveta bude upřímně řečeno spíš formalitou, po domácí výhře Lipska 4:0 je vše jasné. Lipsko odletělo do Švédska s kádrem, ve které je pouze 10 hráčů z áčka, zbytek tvoří dorostenci. Trenér Rangnick počítá, že v základu bude hrát 8 nebo 9 hráčů z áčka a zbytek bude doplněn dorostenci.

Poprvé vyráží na zápas také dvojice reprezentantů z mistrovství světa Forsberg a Poulsen. Oba sice trénují teprve týden, ale svírání herní praxe se jim určitě hodí. Forsberga navíc čeká ve Švédsku příjemná rodinná událost, protože v sobotu má jeho manželka termín porodu. Proto Forsberg pravděpodobně zůstane ve Švédsku a nevrátí se s týmem zpět.

Zbytek týmu zůstává na soustředění v rakouském Seefeldu, kde se hráči připravují na novou sezónu. Tento týden jim byla příprava zpestřena přesunem do Innsbrucku, kde si hráči vyzkoušeli umělou trávu. Příčinou je to, že ve Švédsku se zápas odehraje právě na tomto povrchu, takže vedení chtělo, aby si na ni hráči zvykli.

Článek:  Situace reprezentantů Norska se zase komplikuje

Trenér Rangnick uvedl k samotnému zápasu, že cílem je uhrát vzadu nulu. Co se týká nasazení Poulsena a Forsberga, tak Poulsena chce nechat na lavičce a nasadit, jen když to bude nutné. Forsberg pravděpodobně nastoupí od začátku s tím, že by odehrál zhruba 60 minut.

Zápas začíná v 18:30, přenos je opět pouze na portálu DAZN. Vítěze tohoto předkola čeká v třetím předkole Universitatea Craiova z Rumunska. První zápas by měl Lipsko čekat příští týden doma a odveta pak za další týden v Rumunsku.

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: