Lipsko bude možná prvním klubem, který nebude muset hrát před prázdným hledištěm

Doba čtení: < 1 minuta

V úterý odpoledne město Lipsko a místní Rasenballsport  zveřejnili, že se dohodli na umožnění návštěvy diváků na domácích zápasech RB.

Na stadion s kapacitou 42 000 diváků by mohlo přijít 8500 diváků. V rámci konceptu klubu dohodnutého s městem a jeho orgány bude klub tyto návštěvníky losovat z držitelů permanentek (je jich 22 500), druhou podmínkou je rovněž bydliště v Sasku. Pokud by držitel permice bydlel mimo Sasko, tak do losování nepůjde. Podmínkou rovněž je to, že se musí držet množství nakažených osob na nízké úrovni (což je konkrétně definováno hranici 20 nakažených během jednoho týdne na 100 000 obyvatel v místě bydliště návštěvníka stadionu, aktuálně v Lipsku 3,2). Samozřejmostí je to, že fanoušci budou mít roušky.

Pokud budou všechny tyto podmínky splněny, tak by Lipsko už svůj první zápas sezóny (v prvním kole doma s Mainzem) hrálo před návštěvou 8500 diváků. Lipsko je prvním klubem v Německu, kterému se podařilo vyjednat povolení diváků na stadionu. Paradoxní je, že spolková vláda jasně doporučuje, aby se do konce října nekonaly zápasy s fanoušky. A podobně mluví také saská ministryně sociálních věcí Petra Köpping: „u fotbalové Bundesligy je nutné, abychom měli celoněmecká pravidla. Je těžko představitelné, aby v Sasku diváci byli a jinde ne.“

Článek:  Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3.

Opatření kritizoval politik Karl Lauterbach (SPD – sociální demokracie, expert stany na medicínu), podle kterého se jedná o velmi špatný signál na začátku druhé vlny epidemie a současně to také nesportovní, protože jiné kluby takové povolení nemají a musí hrát bez diváků. Je nutné říct, že Lauterbach patří mezi politiky, kteří jsou proti rychlému uvolňování opatření proti koronaviru.

 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: