Komplikace pro Freiburgu ohledně stadionu

Doba čtení: 2 minuty

Pro nový stadion SC Freiburg, který by měl být v blízké době otevřený, přišla velká komplikace. Paradoxně něco, co už tu jednou bylo.

Možná si ještě pamatujete na rok starou situaci, kdy soud nařídil, že Freiburg bude moct hrát na svém stadionu jen v omezených časech, protože nesmí rušit klid (noční a pak nedělní odpolední). Proti tomuto rozhodnutí tehdy podal Freiburg okamžitě námitku, protože soud údajně rozhodoval podle starých norem, které v době získání stavebního povolení na stadion už nebyly v platnosti. Takže celé tehdejší rozhodnutí padlo a zdálo se, že nehrozí nic, co by mohlo nějak omezit používání stadionu.

V úterý ale správní soud po stížnosti šesti obyvatel bydlících v blízkosti nového stadionu vydal nové rozhodnutí ve zrychleném řízení, podle kterého nesmí být nový stadion využívání v neděli od 13 do 15 hodin a od 20 hodin. Ale tato omezení platí pouze pro bundesligové zápasy, neplatí pro zápasy evropských pohárů nebo DFB Pokal.

V rozhodnutí soudu bylo uvedeno, proč se omezení týká právě pouze bundesligových zápasů a ne ostatních soutěží. „Bundesligové zápasy byly pravděpodobně nesprávně klasifikovány jako zřídkavé události ve smyslu vyhlášky o ochraně před hlukem ze sportovních zařízení.“ Pro tyto zřídkavé události je právě povolena výjimka, která umožňuje vyšší míru hluku o 10 decibelů.

Celé to ale ještě není konec tahanic kolem tohoto stadionu. Magistrát města chce celou věc do hlavního líčení, ale to nezačne dřív než na začátku příštího roku a pokud by to mělo projít všemi možnými instancemi vzhledem k možným odvoláním, tak to může trvat až tři roky.

Paradoxní také je to, že starý stadion se nachází v těsné blízkosti zástavby, zatímco ten nový je na louce, kde z jedné strany je letiště s provozem od 5 ráno do 23 hodin a z druhé strany je další louka a pak až teprve zástavba. A samozřejmě na letišti není ani žádné omezení na dobu nedělního klidu po obědě.

Na obrázku je vyznačena poloha nového stadionu. V sousedství je vidět letiště a relativně vzdálená zástavba.

Na tomto obrázku je současný Schwarzwaldstadion, kde je vidět těsná zástavba v podstatě přes ulici.

 

 

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: