Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /var/www/clients/client37/web88/web/wp-includes/functions.php on line 5663
Kolik se vydělává v Bayernu na normálních pozicích? – Fotbalová Bundesliga

Kolik se vydělává v Bayernu na normálních pozicích?

Doba čtení: 2 minuty

Možná jste někdy přemýšleli nad tím, že pracovat pro špičkový klub by bylo terno. Jsou relativně přesně známé výšky platů hráčů (např. Lewandowski 20 milionů, ostatní hráči postupně méně), ale kolik vydělávají v Bayernu běžní zaměstnanci?

Noviny Bild přišly s informací, kolik by to tak zhruba mohlo být. Z normálních zaměstnanců vydělává nejvíc týmová manažerka Kathleen Krügerová, která má na starosti logistiku a organizuje veškeré akce kolem týmu. Její výdělek má být podle Bildu 200 000 eur ročně.

Průměrný měsíční plat zaměstnance Bayernu v nižším segmentu („normálního zaměstnance“) pak činí zhruba 3000 eur hrubého. K tomu ale dostávají všichni zaměstnanci benefity. Všichni si můžou na výhodný leasing pořídit auto od Audi a mají zadarmo jídlo v klubové jídelně. Protože aktuálně je jídelna kvůli epidemii zavřená, mohou si nechat doručovat jídlo a klub jim to proplatí. To platí pro zaměstnance s pevnou smlouvou. tito zaměstnanci pak také dostávají bonusy podle ekonomických výsledků klubu. Většinou to bývá ve výši jednoho měsíčního platu. Letos sice klub bude mít asi ztráty, ale zaměstnanci nevyšli naprázdno a obdrželi bonus po vítězství v Lize mistrů.

Pořadatelé

Pak jsou tady lidé, kteří jsou najímáni jako pořadatelé. Ti berou 12 eur na hodinu. Jsou rozděleni do tří kategorií – minijobs (do 450 eur měsíčně), zdaňovaní (nad 450 eur měsíčně) a zaměstnanci s pevnou smlouvou (těch je ale málo). pořadatelé jsou využívání také při zápasech venku nebo na soustředěních hlídají hotel apod. Tady můžou být pouze ti z druhé nebo třetí kategorie. Jejich výhodou jsou samozřejmě proplacené letenky a spí ve stejném hotelu jako zbytek týmu. Lidé z první kategorie jsou využíváni při trénincích, hlídají například při uzavřených trénincích, hlídají parkoviště apod. Nejčastěji jako pořadatele bere Bayern bývalé vojáky, kteří skončili u Bundeswehru, což také je důvodem relativně vyššího věkového průměru pořadatelů.

Průvodci po stadionu

Také průvodci po stadionu jsou v rámci minijobů do 450 eur. Bayern jich využívá zhruba 100. Za jednu skupinu berou 20 eur (u speciálních tour je to o něco více). Jeden průvodce zvládne tak zhruba 5 skupin denně, takže má 100 eur za den.

Vedení klubu

Lidé ve funkci ředitelů berou zhruba 200 000 eur ročně. Aktuálně jich je v Bayernu osm, další vedou různá oddělení v zahraničí (Bayern má zastoupení v USA a Čině). Člen dozorčí rady bral v sezóně 2018/19 577 000 ročně (celkem deset osob), celé představenstvo v sezóně 2018/19 pak bralo 11,225 milionů (celkem celkem 5 lidí – Rummenigge, Salihamidžič, Dreesen, Jung, Wacker, tehdy ještě bez Kahna).

Lidé na pozicích vedoucí oddělení, ředitel nebo člen představenstva mají nárok na služební vůz Audi. Vedoucí pracovníci dostávají také příspěvek na penzijní připojištění u Allianz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: