Kde leží příčiny krize Hannoveru?

Doba čtení: 2 minuty

Hannover 96 prohrál poslední čtyři zápasy a se dvěma body ze šesti kol je aktuálně poslední. Podívejme se na to, kde vězí jeho problémy.

Hannover uhrál své dva body dvěma remízami v prvních dvou kolech. Nejprve uhrál remízu 1:1 v Brémách a pak 0:0 doma s Dortmundem. Oba jeho soupeři mají v této sezóně určitě vyšší ambice než Hannover, přesto se nedalo říct, že by remízy z těchto zápasů byly pro klub z Dolního Saska nezasloužené. Po těchto dvou zápasech ale přišla reprezentační přestávka a po ní je Hannover jako vyměněný. Skóre 4:12 ze čtyř zápasů je hlavně z pohledu počtu inkasovaných gólů strašidelné. Navíc Hannover hrál na půdě nováčka z Norimberku nebo ve Frankfurtu, který zatím také není v pohodě.

Jednou z příčin je samotná kvalita kádru Hannoveru. V létě odešel směrem na Schalke střední obránce Salif Sané, který byl oporou nejen v obraně, ale dokázal také střílet góly (loni 4 góly v lize). Klub opustil také útočník Harnik (9 gólů v Bundeslize) a ofenzívní záložník Klaus (4 góly). A náhrada? Hlavně náhradníci nebo dokonce hráči z tribuny. Do základní sestavy se z posil prosadil pouze střední obránce Wimmer a defenzívní záložník Walace. Kvalita kádru do jisté míry padá na hlavu sportovního ředitele Heldta a trenéra Breitenreitera, protože mnozí z posil, které se zatím nedokázali prosadit (Asano nebo Wimmer), byli přesně těmi hráči, které sportovní vedení klubu požadovalo

Článek:  Kdo nahradí zraněného Daviese na levém beku Bayernu?

Problémem týmu je ofenzíva, záloha nedokáže vytvářet pro útočníky šance a zakončení visí hlavně na útočníkovi Füllkrugovi. A to je samozřejmě vždycky špatně, když je tým závislý na jednom hráči. Jednak je pro soupeře lehce čitelný a jednak zranění nebo ztráta formy tohoto hráče je pak fatální.

V této pro klub důležité fázi sezóny, kdy potřebuje udržet kontakt se soupeři v tabulce a čeká jej důležitý zápas se Stuttgartem, se několik hráčů zranilo. V minulém zápasu ve Frankfurtu se zranil Füllkrug, který pravděpodobně k dispozici nebude, ve středu teprve začal individuální trénink. U dalších hráčů je situace nejistá – chybět můžou Walace, Bebou a Sorg, což jsou všechno hráči základní sestavy. Je sice málo pravděpodobné, že by chyběli všichni čtyři, ale někdo z nich chybět může.

Na počtu obdržených gólů je vidět, že velkým problémem je obrana. Špatné výsledky a hra se projevují na nejistotě Antona a Wimmera, u Sorga se projevují jeho fyzické deficity (výška jen 175 cm).

Článek:  V čem je BVB lepší než v minulé sezóně?

Trenérovi Breitenreiterovi chybí také vyšší míra agresivity. V nasazení a v bojovnosti vidí trenér cestu, jak se z krize dostat. Ale hráči si za sebou táhnou sérii neúspěchů, což se projevuje i na menším nasazení. pokud by se bojovností podařilo urvat tři body proti Stuttgartu (který letos také nehraje nic extra), tka by se tým zase mohl dostat na úspěšnou kolej.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: