Jörg Schmadtke nastupuje do Wolfsburgu

Doba čtení: < 1 minuta

rozhovory mezi Jörgem Schmadtkem a VfL Wolfsburg byly úspěšně ukončeny a Scahmadtke nastupuje ve Wolfsburgu do funkce sportovního ředitele (oficiální oznančení  jeho funkce je obchodní vedoucí oddělení sport).

Schmadtke byl ještě na začátku této sezóny sportovním ředitelem v 1.FC Köln, ale po katastrofálním vstupu do sezóny byl z této pozice odvolán. Nyní tedy získal další práci.

Klub oficiálně prostřednictvím předsedy dozorčí rady Franka Wittera sdělil, že „v Jörgu Schmadtkem získal vhodného odborníka pro rekonstrukci sekce profesionálních hráčů. Svou kompetentností, nasazením a angažovaností se postará o  to,  že se znovu dostaneme do dobrého směru. Jörg Schmadtke nás v rozhovorech přesvědčil. Jeho úspěchy v Bundeslize jsou obdivuhodné a rovněž lidsky ideálně zapadá do VfL Wolfsburg.“

Ke svým cílům ve Wolfsburgu se vyjádřil také Schmadtke: „Přicházím sem k tomuto úkolu s velkým elánem. Chceme analyzovat současný stav a pak zajistit týmu stabilitu, abychom se v Bundeslize chytili a hráli úspěšný fotbal.“

Článek:  Kolik peněz vydělají německé kluby v Lize mistrů a Evropské lize?

Pro Jörga Schmadtkeho to je už čtvrté bundesligové angažmá ve funkci sportovního ředitele. V minulosti vedl Aachen, Hannover a Köln. Všechny tři kluby dotáhl do evropských pohárů, ale na druhou stranu konec jeho angažmá nebyl nikde příliš ideální.

Ve Wolfsburgu pracoval ve funkci sportovního ředitele do konce dubna Oliver Rebbe, který byl z funkce uvolněn. Nyní je tato mezera opět zaplněna.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: