Joachim Löw: O titulu je rozhodnuto.

Doba čtení: 2 minuty

Na webu Německého fotbalového svazu byl zveřejněn rozhovor s reprezentačním trenérem Joachimem Löwem.

Jak jste využil období koronaviru?

Na začátku jsme se my trenéři a také ostatní členové realizačního týmu museli se situací nějak vypořádat. První zhruba tři čtyři týdny znamenaly především to, že jsme se starali o rodinu. Pak jsme ale už začali pracovat. Pracovali jsme na přípravě na mistrovství Evropy. Celou přípravu jsme přepracovali na příští rok, řekli si jak chceme příští rok hrát. Byli jsme samozřejmě také v kontaktu s hráči, všichni jsme hovořili s mnoha hráči. Mluvili jsme o koronaviru, o fotbalu, o době bez fotbalu a tréninků. Nyní jsme myšlenkami v záři, kde doufáme, že bude už možné hrát přípravné zápasy. A ně se už pomalu připravujeme.

Nyní už začala Bundesliga. Je to jiné, bez diváků. Jak to hodnotíte?

Určitě pozitivně. Bundesliga si vzala roli předjezdce a je velmi dobře připravena ohledně celého konceptu hraní v této době, bezpečnostních opatření. Je to samozřejmě jiný druh fotbalu a jeho sledování, protože je potřeba si na to zvyknout. Na fotbal bez emocí v hledišti. Na druhou stranu jsem pozitivně překvapen vysokou motivací hráčů a týmů, přístupem a i celkově tím, jak se zápasy odehrávají. Myslím tím kvalitu a úroveň, protože pauza byla relativně dlouhá, ale je poznat, že hráči mají chuť na fotbal, na střílení nebo zase zabraňování gólům, na souboje. To je pro to pozitivní, že hráči z této dlouhé pauzy vyšli vysoce motivováni a do zápasu dávají to samé, jako když je tam 80 000 diváků.

Článek:  Lothar Matthäus o šancích jednotlivých týmů v nové sezóně 2020/21

Máme už za sebou Klassiker. Jak jste ho viděl a je už rozhodnuto o mistrovi?

Pro mě to byl opravdu top zápas. Oba týmy hrály, ať už z pohledu taktiky, techniky nebo jednotlivých hráčů na velmi velmi dobré úrovni. Bayern díky skvělému gólu Kimmicha mohl ze stadionu jako vítěz. Bayern si už tento náskok vzít nenechá. Po pauze jsou velmi koncentrovaní, individuálně velmi silní a pod Hansi Flickem se stali týmem, z kterého vyzařuje síla a sebevědomí. Takže si myslím, že boj o titul je rozhodnutý.

Podívejme se nyní na mezistátní zápasy. Mistrovství Evropy bylo přesunuto o rok. Je to pro Vás výhoda, protože Niklas Süle bude zdravý, že Leroy Sané nebude těsně po zranění?

Pro oba hráče je to samozřejmě výhoda, protože mají víc času k tomu, aby získali zápasovou praxi. Víme, že po takových těžkých zraněních to také někdy nějakou dobu trvá, než se hráč dostane na takovou úroveň, jakou měl předtím, kterou od sebe očekává sám hráč, očekávají od něj trenéři nebo fanoušci. To někdy trvá týdny nebo dokonce měsíce. Celkově ale nevím. Jako trenér musím být připravený na všechny možnosti. Zkušenost říká, že před každým turnajem vypadnou nějací hráči, během sezóny se může mnohé stát, v přípravě na samotný turnaj také. Takže celkově je to pro oba hráče výhoda ale pro tým celkově a pro trenéry, nevím. Chtěli jsme sezónu ukončit tímto turnajem, v hlavách jsme na to byli připraveni.

Článek:  Rummenigge v oficiálním podcastu Bayernu – 2. díl

Myslíte si, že po této krizi, která ještě na sto procent není za námi, že se něco změní? Doteď jsme šli stylem – pořád víc, víc, víc. 

Nevím to jistě, ale mám naději, že určité hodnoty, které se ukázaly právě na začátku krize – ohleduplnost, respekt vůči sobě, péče o druhé, rodinu a ostatní lidi. Že tyto hodnoty zůstanou, že lidi tuto dobu využili k přemýšlení, co je v životě důležitého. Že to není výš, rychleji, pořád lépe, ale že jsou určité hodnoty uvnitř lidí, kterým bychom se měli věnovat. A věřím, že ty mezi námi tyto hodnoty v budoucnu zůstanou.

 

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: