Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /var/www/clients/client37/web88/web/wp-includes/functions.php on line 5663
Jaké rozpočty mají týmy ve 2. lize? – Fotbalová Bundesliga

Jaké rozpočty mají týmy ve 2. lize?

Doba čtení: < 1 minuta

2. liga je méně sledovaná než Bundesliga, ale rozhodně se nedá říct, že by se tady hrálo o málo peněz nebo že by si hráči vydělali jen drobné peníze.

Nemáme údaje o celkových rozpočtech, ale máme k dispozici údaje časopisu Sport Bild, kolik který druholigový tým vydává na platy hráčů. Většinou tato položka tvoří zhruba polovinu klubového rozpočtu (samozřejmě existují výkyv směrem nahoru i dolů).

Nejvíce peněz na platy vydávají (asi celkem logicky) oba týmy, které sestoupily z Bundesligy – Köln 28 milionů, HSV 25 milionů. Další v pořadí s výrazným odstupem je Union Berlín s 18 miliony eur, na čtvrtém místě je St. Pauli s 13,5 miliony.

Další pořadí je vyrovnané a rozdíly jsou relativně malé –   Bochum a Darmstadt 11,5 milionu, Ingolstadt 11 milionů, Bielefeld 10,3 milionu, Drážďany a Heidenheim 10 milionů, Fürth a Kiel 9 milionů, Duisburg a Regensburg 8 milionů, Aue 7,8 milionu, Sandhausen 7 milionů. Úplně na konci žebříčku jsou oba postupující nováčci ze 3. ligy – Paderborn 6,9 milionu, Magdeburg 6,7.

Podle financí je jasně vidět, že oba sestupující obři z Bindesligy jsou jasnými favority, zbytek ligy je relativně vyrovnaný. Asi nás bude čekat opět vyrovnaná druholigová sezóna, otázkou je, jestli Köln a HSV neodskočí od zbytku ligy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: