Hráči Lipska mají upravený režim během volných dní

Doba čtení: 2 minuty

V Bundeslize bývá často pravidlem, že hráči dostávají v pondělí volno (pokud tým nehraje evropské poháry). A mnozí si tohoto volna užívají nejrůznějším způsobem.

V Lipsku bývalo ještě v minulé sezóně zvykem, že hlavně francouzští hráči volné pondělky využívali k tomu, že si zaletěli na krátké výlety domů do Francie. Nebo třeba na nějaký nákupní výlet do Paříže, Milána či někam jinam. Hráči HSV v minulosti dokonce odletěli během dvoudenního volna na Ibizu, která je známá jako party ostrov. Nyní je tomuto aspoň v Lipsku konec. Hráči nyní nesmí během klasického týdne během svého volna nikam odjíždět. Důvodem je to, že takové cesty hráče unavují a Lipsko chce mít hráče v co nejlepší kondici.

Časopisu SportBild to potvrdil sportovní ředitel klubu Markus Krösche: „Je to hodně závislé na zatížení. Neradi v klubu vidíme, když během normálního tréninkového týdne během volných dní létají po Evropě. Když letíš někam a pak zas zpátky, tak z toho vzniká stres a celkově to hráče zatěžuje. Vedeme hráče k tomu, aby volné dny viděli jako odpočinek a ne jako možnosti k nakupování v Paříži nebo New Yorku.“

Článek:  Red Bull převedl dluhy Lipska

Jiné to je ale během reprezentační přestávky. Ti hráči, kteří nejsou s reprezentací,  neléčí se po zranění nebo nedohání tréninkové manko dostávají delší volno. Konkrétně v této reprezentační přestávce mají tito hráči volno od středy až do pondělí. S tímto nápadem přišel Julian Nagelsmann. Markus Krösche tuto novinku komentoval: „Ani já jsem to z minulosti neznal, ale považuju to za dobrý a zajímavý nápad. Julian má s tím dobré zkušenosti. dává to smysl. Vedle tělesného zatížení jsou hráči zatěžování také mentálně. V této sezóně nás čekají neustále náročné týdny s mnoha zápasy. Když hraješ každé tři nebo čtyři dny, tak je to pro hráče velmi vysoká mentální zátěž. Takže hráči mají možnost si vyčistit hlavu. Všichni samozřejmě dostávají tréninkové plány, aby jim nevznikl tréninkový deficit.“ Jsou tedy i určitá místa, která jsou i během tohoto delšího volna zakázány. Dlouhé cesty typu jižní Afrika apod. jsou i během tohoto delšího volna zakázány. Naopak není problém, pokud si hráči zaletí třeba na Mallorcu.

Článek:  Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3.

 

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: